کد خبر 188292

پراید از رده خارج نمی‌شود

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به کاهش سهم تولید پراید در بین تولیدات این کارخانه، تأکید کرد تا زمانی که تقاضا برای خرید این خودرو وجود دارد، از رده خارج نخواهد شد.

مهدی جمالی، در واکنش به اظهارات رئیس سازمان استاندارد مبنی بر توقف خط تولید چند خودروی غیراستاندارد، گفت: سازمان استاندارد ورود و خروج خودرو از خط تولید را اعلام نمی‌کند، بلکه استانداردهای آن را تعیین می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، وی با بیان اینکه "خودروی پراید از تمامی استانداردهای کنونی عبور می‌کند"، افزود: خودروی پراید با ارتقا، یا از استانداردهای آتی عبور می‌کند یا اگر نتوانست تأییدیه استاندارد را بگیرد، ظاهراً شماره‌گذاری می‌کند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: 90 درصد محصولات سایپا در سال 89 پراید بوده است، که در سال 95 به 34 درصد محصولات این مجموعه رسیده است.

وی با بیان اینکه "مقرر شده در سال 96 حدود 22 درصد تولیدات سایپا پراید باشد"، یادآور شد: برنامه‌ریزی صحیحی طراحی شده که با توجه به تقاضای بازار و وضعیت استاندارد، تولید محصولات مدیریت شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: بحث از رده خارج شدن پراید وجود ندارد و تا زمانی که تقاضا وجود دارد و می‌توان تأییدیه استاندارد را گرفت، پراید تولید می‌شود و نمی‌توان به تقاضای بازار پاسخ نداد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۱

  تا 100 سال دیگه هم جا داره پراید تولید کنید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  ((مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: بحث از رده خارج شدن پراید وجود ندارد و تا زمانی که تقاضا وجود دارد و می‌توان تأییدیه استاندارد را گرفت، پراید تولید می‌شود و نمی‌توان به تقاضای بازار پاسخ نداد.))
  آقای مدیر عامل تقاضا به خاطر این وجود داره خوردوی دیگه ای جایگزین نداره شما همین یه خودرو میدی دست مردم میگی تقاضا وجود داره خوب مردم چاره ای ندارند اگه تعرفه خودروهای خارجی رو بردارند خودروهای دیگه داخلی رو هم به قیمت واقعی بفروشند عمرا بتونی یه دونه پراید بفروشی الان قدرت خرید مردم اجازه نمیده که بتونند تصمیم بگیرند

 • ناشناس
  ۴ ۰

  توليد محصولاتي مثل پرايد و تيبا خيانت به كشور و جنايت بر مردم است مردمي كه از روي ناچاري و يا ناآگاهي خودرويي ضعيف و غير ايمن ميخرند و خودشون رو به خطر مي اندازند
  كمي شرم و حيا هم بد نيست ...