کد خبر 156819

افزایش تولید خودروی برقی جنرال موتورز

جنرال موتورز تولید خودروهای برقی شورولت بولت در کارخانه‌ای در شمال دیترویت را افزایش داده و برای تحویل این خودرو تا پایان سال طبق برنامه پیش می‌رود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، جنرال موتورز نخستین شرکتی خواهد بود که یک خودروی برقی با امکان پیمایش بیش از ۲۰۰ مایل را به قیمت کمتری از ۴۰ هزار دلار بدون لحاظ کردن تخفیف مالیاتی، عرضه می کند.

شرکت خودروسازی برقی تسلا موتورز اعلام کرده است خودروی برقی "مدل ۳" که برای بخش خودروهای برقی ارزان قیمت هدف گرفته شده است، از سال آینده عرضه خواهد شد.

بولت و "مدل ۳" نشان دهنده استراتژیهای متفاوت برای افزایش مقبولیت خودروهای برقی در بازار خودروی آمریکا هستند.

الون ماسک، مدیرعامل تسلا موتورز اعلام کرده است کارخانه‌اش در فریمونت کالیفرنیا را برای ساخت سالانه حداکثر ۵۰۰ هزار سدان "مدل ۳" و مدلهای مربوط به‌سازی خواهد کرد. طراحی نمونه اولیه "مدل ۳" تسلا، خودرویی را نشان می‌دهد که با هدف رقابت با سدانهای لوکس آلمانی مانند آئودی A۳ یا A۴  طراحی شده است. ماسک اعلام کرده است حدود ۴۰۰ هزار پیش سفارش برای "مدل ۳" دریافت کرده است.

با این همه جنرال موتورز رویکرد محتاطانه‌تری داشته است. بولت با قیمت ۳۷ هزار و ۴۹۵ و امکان پیمودن ۲۳۸ مایل، یک هاچ بک کامپکت است که با هدف جذب سفارش برای خدمات تاکسی آنلاین، صندلی جلو کوچک طراحی شده تا فضای عقب افزایش پیدا کند.

همچنین جنرال موتورز پس از اینکه سال گذشته درباره تقاضا برای خودروهای برقی یا هیبریدی برآورد بیش از حدی داشت، درباره اهداف تولید شورولت بولت محافظه کارانه عمل کرده است.

در کارخانه مونتاژ اوریون جنرال موتورز، بولت از همان خطوط مونتاژی خارج می شود که سدانها و هاچ بکهای شورولت سونیک بیرون می روند.

کارخانه اوریون یک شیفته کار می کند و حدود ۹۰ هزار خودرو در سال تولید می کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    اين خودروها اقتصادي و براي محيط زيست خوب است ولي معلوم نيست چرا حتي ما ورود اين خودرو هارو ازاد نميكنيم انگار دودي بودن اسمان كشور به نفع بعضي هاست

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری