کد خبر 138494

شکایت خانواده بازیگر از خودروساز

وکیل خانواده آنتون یلچین؛ بازیگری که چندی پیش در حادثه‌ای عجیب کشته شد، اعلام کرد که آگهی فراخوان رفع نقص‌فنی جیپ گرند چروکی یک هفته پس از مرگ این بازیگر برای او ارسال شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، والدین یلچین از کمپانی فیات کرایسلر و شرکت تولید‌کننده جعبه‌دنده خودروی فرزندشان شکایت کرده‌اند. کمپانی فیات کرایسلر پس از دریافت صدها شکایت از کارکرد جعبه‌دنده خودروهای تولیدی خود که منجر به راه‌افتادن ناگهانی آن‌ها می‌شد، برای بیش از 800 هزار خودرو فراخوان داده بود.

گری دوردیک وکیل خانواده یلچین گفت: «فراخوان ایمنی در این رابطه عملی ناکافی و دیرهنگام بود. آن‌ها از ابتدا نباید این وسیله را در محصولاتشان به کار می‌بردند.»

اهرم تعویض دنده در جیپ گرند چروکی مدل 2014 و 2015 عملکردی شبیه به جوی‌استیک دارد و پس از پایان کار با آن فارغ از اینکه جعبه‌دنده درگیر باشد یا خیر به جای ثابتی باز می‌گردد. به همین دلیل برخی راننده‌ها بی‌خبر از حالت جعبه دنده خودرو را ترک می‌کنند که همین موضوع گاهی به حرکت خودرو و روی دادن حادثه منجر می‌شود.

آنتون یلچین 19 ژوئن در اثر رویدادی مشابه بین ماشین در حال حرکت و دیوار گیر افتاد و جان خود را از دست داد. پلیس لس‌آنجلس همچنان در حال بررسی دلیل اصلی این رویداد است و همزمان کمپانی فیات کرایسلر نیز در این رابطه تحقیق می‌کند. در هر صورت این نخستین حادثه مرگباری است که در رابطه با این نقص فنی خودروهای فیات‌کرایسلر گزارش می‌شود.

والدین یلچین پس از تسلیم شکایت خود به دادگاه در جمع خبرنگاران درباره پسرشان سخن گفتند: «او تنها پسر ما بود. انصاف نیست که پدر و مادری با دست خود فرزندشان را به خاک بسپارند.»

دوردیک شرکت فیات‌کرایسلر را متهم کرده است که سود خود را بر ایمنی محصولاتش ارجح می‌داند. کمپانی فیات کرایسلر هنوز هیچ واکنشی به این شکایت نشان نداده است.

کمپانی فیات‌کرایسلر در بیانیه‌ای ضمن همدردی با خانواده یلچین گفته بود: «این شرکت مشتریان خود را به دنبال کردن دستورالعمل‌ها و اطلاعاتی که همراه با آگهی فراخوان ارسال شده است ترغیب می‌کند. این دستورالعمل‌ها شامل توصیه‌هایی به مشتریان برای قرار دادن خودرو در حالت پارک پیش از خروج از آن است.»

این کمپانی پیش از این در ماه می نیز آگهی‌هایی درباره همین موضوع و نحوۀ اطمینان حاصل کردن از قرار گرفتن خودرو در حالت پارک برای مشتریان ارسال کرده بود. در آگهی ماه می اعلام شده بود که کمپانی همچنان برای برطرف کردن این مشکل مشغول کار است.

براساس ادعای دوردیک مشخص نیست که آنتون یلچین آگهی ارسالی در ماه می را دریافت کرده است یا خیر؟ در آگهی فراخوان بعدی که ماه ژوئن پس از درگذشت یلچین برای او ارسال شده، از به روزرسانی نرم‌افزار تعویض‌دنده برای افزودن حالت پارک اتوماتیک به آن صحبت شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر