کادیلاک قدرتمند ۹ میلیاردی + عکس

جنرال موتورز سال آینده میلادی تولید یکی از لوکس‌ترین مدل‌های تاریخ این کمپانی از برند کادیلاک را شروع می‌کند که قیمت پایه‌اش ۳۰۰ هزار دلار (حدود ۹ میلیارد تومان) است.

کادیلاک قدرتمند ۹ میلیاردی + عکس

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، کادیلاک همیشه ماشین‌های لوکس تولید کرده و در دنیای خودروهای برقی هم غیر از این انتظاری از این برند مشهور نمی‌رود.

کادیلاک سلستیک خودرویی برقی است که دسامبر سال ۲۰۲۳ وارد خط تولید می‌شود و به عنوان یکی از لوکس‌ترین خودروهای برقی پا به بازاری پررقابت می‌گذارد که در آن خودروهایی چون تسلا مدل اس یکه‌تازی می‌کنند.

کادیلاک برقی

موتورهای الکتریکی سلستیک با قدرت ۶۰۰ اسب بخار (۴۴۷ کیلووات) بر پلتفرم آلتیوم جنرال موتورز سوار شده‌اند و این خودروی بزرگ را با گشتاور ۸۶۸ نیوتن‌متر در ۳.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

مشخص است که این شتاب در دنیای خودروهای برقی چندان چشمگیر نیست اما کادیلاک هم قرار نیست با این موارد خودنمایی کند و تمرکزش را بر لوکس بودن و راحتی سواری گذاشته است.

کادیلاک

سیستم‌های پیشترفته و متنوع تعلیق و فنربندی این ماشین را قادر می‌کند تا ناهمواری جاده را برای راننده و سرنشین‌های ماشین از میان ببرد.

علاوه بر آن در تولید قطعات ماشین از بهترین مواد و فناوری‌های نوین چون چاپ سه‌بعدی استفاده شده است. در این خودروی برقی حدود ۳۰۰ قطعه با چاپ سه‌بعدی تولید شده است.

کادیلاک پایه

کادیلاک با باتری‌های ۱۱۱ کیلووات ساعتی با یک بار شارژ کامل حدود ۴۵۰ کیلومتر می‌پیماید و در صورت نیاز با شارژ سریع ۱۰ دقیقه‌ای می‌تواند حدود ۸۰ کیلومتر راه برود.

کادیلاک میلیاردی

منبع: خبرآنلاین
ارسال نظر