{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 41602

یک عضو شورای پول و اعتبار سال ۹۲ را از متلاطم‌ترین سال‌های بازار سرمایه عنوان و خاطرنشان کرد که واکنش بازار بورس به پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری واکنش مثبتی بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد حسن‌نژاد اظهار کرد: سال 92 از متلاطم‌ترین سال‌های بازار سرمایه بود. بخشی از وضعیت تا انتخابات ریاست‌جمهوری بود که یک فضای بیم و امید را در بازار شاهد بودیم اما چون احساس می‌شد هر دولتی روی کار بیاید از لحاظ سیاست خارجی بهتر از دولت دهم خواهد بود بازار با نگاه مثبت به انتخابات نگاه کرد. وی با بیان اینکه افزایش قیمت ارز موجب رشد بازار بورس در ماه‌های اولیه سال 92 شده بود، یادآور شد: از 24 خرداد ماه به بعد و اعلام نتیجه انتخابات تا آذر ماه بازار بورس رو به رشد بود و این ناشی از این بود که واکنش بازار به انتخاب حسن روحانی واکنش مثبتی بود به ویژه اینکه شاهد ثبات در اقتصاد، کاهش تورم و همچنین به نتیجه رسیدن توافق ژنو بودیم که این نشانه‌های مثبت البته باعث شد بازار بیش از حد معمول رشد کند. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بعد از امضای توافقنامه ژنو انتظارات بازار بورس چندان عملیاتی نشد، گفت: تحریم‌های جدید، اظهارات مقامات آمریکایی علیه ایران و همچنین قانونگذاری‌هایی مثل قیمت خوراک پتروشیمی‌ها و بهره مالکانه معادن ریسک بازار را بالا برد و انتظارات کاهشی در بازار شکل گرفت که در نتیجه بازار بورس با یک تلنگر فرو ریخت. حسن‌نژاد افت شاخص بورس در روزهای اخیر را نتیجه رشد غیرمنطقی بورس در 9 ماهه اول و عدم تحقق انتظارات بورسی‌ها در عرصه بین‌الملل دانست و تاکید کرد: بورس انتظار داشت بعد از امضای توافقنامه ژنو دیگر سخنی از تهدید و تحریم علیه ایران وجود نداشته باشد. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس پایان اظهار کرد: به نظر می‌رسد بازار بورس در اواخر فروردین ماه روند رو به رشدی داشته باشد چرا که به نظر می‌رسد بازار طلا، ارز و مسکن جوابگو نخواهد بود و نقدینگی به سمت بورس پیش می‌رود که در نتیجه رشد آن در سال 93 مثبت خواهد بود.
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بورس امسال نیز میدرخشد وریزش ندارد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  Rizeshe dobareye Boors dar raah ast

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ربایکوف در ارزیابی آخرین دور مذاکرات ایران و شش قدرت جهان در وین گفت که تهران و 1+5 فاصله زیادی درباره موضوع غنی‌سازی اورانیوم با یکدیگر دارند.

  به گزارش انتخاب، بعد از انجام دور دوم مذاکرات هسته‌ای در وین، «سرگی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری روسی «اینترفاکس» در تحلیل آخرین دور نشست میان ایران و 1+5 گفت: دو طرف هنوز فاصله زیادی درباره غنی‌سازی اورانیوم با یکدیگر دارند.

  وی در این مصاحبه گفت: ایران خواسته‌های بسیار گسترده‌ای درباره غنی‌سازی دارد.

  از سوی دیگر «ان‌بی‌سی نیوز» به نقل از «مارک فیتزپاتریک» که رئیس برنامه خلع سلاح و عدم اشاعه در موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک در لندن است نوشت که موانع زیادی برای حصول توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران وجود داشته و فقط 10 درصد شانس برای موفقیت در این مذاکرات وجود دارد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دکتر علی رحمانی استاد دانشگاه و نخستین مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار تهران گفت: «اگر روند کنونی ادامه پیدا کند که سیاست های شدید انقباضی و افزایش نرخ سود بانکی حاکی از تداوم آن است، به نفع بخش واقعی اقتصاد و بازار سرمایه نخواهد بود.»
  وی ادامه داد: «با این شرایط و در نظر گرفتن ریسک سرمایه گذاری به نظر می رسد در سال 93 سپرده گذاری بانکی به خصوص برای مبالغ بالا سودآورترین فرصت سرمایه گذاری خواهد بود؛ چرا که در بازار سرمایه ریسک و ابهام بالا است.»

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری