چرا دعواهای زن و شوهری در تعطیلات عید بیشتر می شود؟ + راه حل

باید بدانید بودن آقایان در منزل تنها علت دعواهای زن و شوهر نیست بلکه این دعواها دلایل مختلفی دارد.​

چرا دعواهای زن و شوهری در تعطیلات عید بیشتر می شود؟ + راه حل

دلیل دعواهای زن و شوهری در عید و تعطیلات + راه حل

به گزارش اقتصاد آنلاین، در ایام عید که رفت و آمد فامیلی زیاد است و هر کس از هر چیزی حرف می زند، زدن بعضی حرف ها امکان دارد همسرمان را ناراحت کند و این آغاز اختلافات و دعواها باشد.

به طور مثال در جمعی شوهر حرفی که نباید می زدیم و می تواند یکی از حقیقت های زندگی تان باشد که دوست دارید از دیگران مخفی کنید را بازگو می کند و شما به او می گویید «چرا این حرف رو به اون گفتی!» و اینجاست که یک دعوا شروع می شود.

حسادت کردن

بعضی از زنان یا مردان حسادت های بچه گانه ای را دارند و دوست دارند که همسرشان همه وقت پیش آنها بوده و به کسی توجه نکند. در صورت توجه همسر به بعضی افراد و خانواده گفتن این حرفها که «اون رو بیشتر از من دوست داری!» و «به اون بیشتر توجه کردی!» را آغاز می کنند. این حرف ها در نهایت می تواند دعوای زن و شوهری را به وجود آورد و روزهای تعطیل شما را از بین ببرد.

رفت و آمد با بعضی از افراد 

در زندگی مشترک به هر علتی امکان دارد ما دوست نداشته باشیم با شخص خاصی از فامیل رفت و آمد کنیم ولی همسرمان میخواهد با او رفت و آمد کنیم. در تعطیلات نوروز که رفت و آمد بیشتر است، تلاش شما یا همسرتان برای ندیدن بعضی از اشخاص می تواند یکی دیگر از علتهای دعواهای بین شما باشد.

حساس شدن در رفتارهای خانواده همسر

دعواهای زن و شوهری

در رفت و آمدهای عید خیلی از ما روی رفتار خانواده همسر حساس می شویم و خدا نکند که کسی چیزی بگوید یا رفتار دلخواه ما را نداشته باشد، آنجاست که غرغرها بر سر همسر و اینکه «چرا فلانی چنین رفتاری را کرد!» راه می افتد که اذیت کننده ترین و سخت ترین بازی های روزهای عید و شروع دعواهاست است.

کار کردن با گوشی

خیلی از افراد در تعطیلات نوروز و حتی در دورهمی ها و میهمانی ها مرتب به سراغ گوشی های همراه رفته و زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی تلف می کنند. خیلی از خانم ها اعتقاد دارند که این روزها گوشی های همراه به رقیبی جدی برای عشق شان تبدیل شده است و بین آنها و همسرشان فاصله انداخته است. کار کردن با گوشی می تواند شروع بحران های جدی و دعواهای زن و شوهری و کلافه شدن همسر باشد.

ولخرجی یا خساست

خیلی از ما ایرانی ها بعد از تلاش در همه روزهای سال پول های خود را برای تعطیلات و خوش گذرانی کنار گذاشته تا تعطیلات لذت بخشی داشته باشیم. بعضی اشخاص در تعطیلات عید ریخت و پاش بسیاری دارند و با تمام شدن پول ها در روزهای اولیه عید از طرف همسر به ولخرجی متهم می شوند.

بعضی اشخاص هم قناعت کرده و به قدری خساست می کنند که صدای همسرشان در می آید. خسیسی یا ولخرجی یکی از دعواهای زن و شوهرها در نوروز است. بی پولی هم باعث دعواهای زن و شوهر شده و به اعصاب زن و شوهر فشار می اورد بین آنها شکراب می شود.

چطور از دعواهای زن و شوهری در نوروز پیشگیری کنید؟

- چنانچه از حساسیت همسرتان درباره یک آدم خاص خبر دارید، تلاش کنید در این چند روز  را در رفتارهای تان متعادل باشید.

- حسادت نکنید و فکر نکنید که همه رقیبتان هستند، عاقلانه رفتار کنید.

- با خانواده همسرتان عاقلانه و همراه با احترام برخورد کنید و از رفتار آنها برداشت بد نکنید.

- بهتر است چند اصل کلی برای صحبت کردن با مهمان ها و میزبان های عید را بین خود و همسرتان آشکار کنید و به او بگویید که دوست ندارید درباره چه چیزهایی با دیگران حرف بزند و با او درباره مسائلی که بهتر است در موردشان چیزی نگوید به موافقت کنید.

برای خونه تکونی دنبال نظافتکار مطمئنی؟وقت بگیرتا پر نشده

- فکر نکنید شما و همسرتان باید همه صحبت ها و تصمیم هایتان مشترک باشد پس اختلاف ها را قبول کنید.

- خوب گوش کنید و  بگذارید طرف روبرویتان صحبت هایش را بکند، نظراتش را بگوید و سپس چنانچه نیازی بود به بحث تان ادامه دهید.

- قبول کنید شما نمی توانید دیگران را تغییر دهید و وظیفه تربیت کردن آنها را هم ندارید.

- از چیزهایی که برای تان مهم نیست بگذرید و به خاطر هر مسئله کوچکی با همسرتان دعوا نکنید.

- به جای اینکه همیشه همسرتان را متهم کنید، خواسته ها و احتیاجات خودتان را بگویید.

- پیش از آمدن تعطیلات با همسرتان حرف بزنید و یک برنامه برای دید و بازدیدهای تان معلوم کنید و بدون بحث و دعوا یا متهم کردن همسرتان، با هم به موافقت برسید.

- بی پولی یکی از علل اصلی دعواهای عید است پس بهتر است بخشی از درآمدتان را در طول سال پس انداز کنید و برای هریک از هزینه های عید بودجه ای از آن اختصاص دهید و تلاش کنید به بودجه ای که در هر قسمت مشخص کرده اید وفادار باشید.

- عصبانیت تان را کنترل کنید و در دعواهای زن و شوهری حرفی نزنید و کاری نکنید که در ذهن همسرتان بماند.

چرا در عید دعواهای زن و شوهری بیشتر می شود

- بدون گوشی همراه تان زندگی کنید و چند روزی از دوستان مجازیتان دور شوید و به کسانی که چشم در چشم تان دوخته اند برسید. چانچه نمی توانید ارتباط تلفن تان را با اینترنت قطع کنید و ساعات مشخصی از روز آنلاین شوید.

- همسرتان را با دیگری قیاس نکنید و او را با تمام خوبی و بدی اش قبول کنید.

- تلاش نکنید با خط قرمز کشیدن دور اشتباهات او و به رخ کشیدن شان خودتان را تبرئه کنید.

- ماجرا را ادامه ندهید و همسرتان را قضاوت نکنید.

- شریک زندگی شما مسئول رفتارهای نادرست هیچ کس حتی خانواده اش نیست پس سر او غر نزنید.

- رفتارهای اشتباه همسرتان را با اشتباه دیگری تلافی نکنید.

- گذشته‌ها را کنار بگذارید و دنبال دفاع از خود نباشید. اجازه دهید داستان خاتمه پیدا کند و به آرامش برسید. در نظر بگیرید خانمی ‌قصد دارد با همسر خود آشتی کند و درباره اینکه دست روی او بلند کرده، گلایه می‌کند. در این شرایط لازم نیست همسرش دلیلی برای کار اشتباه خود بیاورد و کافی است معذرت‌خواهی کند. درواقع، در بسیاری از موارد زن‌وشوهرها دنبال شنیدن کلمه «ببخشید» هستند و با بیان آن دعواها فیصله پیدا می‌کند و خیلی از مشکلات با این کلمه از بین می‌رود.

- هر لحظه با هم بودن با ارزش است. در نوروز گاهی دعوا و مشاجره چنان آفتی می‌شود که تعطیلات بسیار سخت می‌گذرد. گاهی با دانستن چند نکته ساده رفتاری یا بیان جمله‌ای بجا می‌توان از مشاجره پیشگیری کرد و تعطیلات خوبی را رقم زد. چه زیباست که در این دوران کوتاه گذران زندگی از بودن کنار خانواده و عزیزانمان نهایت لذت را ببریم.

منبع: بیتوته
ارسال نظر
ارسال نظر