چرا مردها، فرزند پسر دوست دارند؟

در سال‌ های گذشته همیشه خانواده‌ هایی بودند که در آرزوی داشتن فرزند پسر، خانواده‌ ای چند نفره از دختران را داشتند، چرا که پسردار بودن یک مزیت محسوب می‌شد.

چرا مردها، فرزند پسر دوست دارند؟

چرا اکثر زوج ها بچه پسر دوست دارند

به گزارش اقتصاد آنلاین،در این میان برخی از قدیمی‌ ها هم توصیه‌ هایی برای پسردار شدن به جوان‌ ها می‌ دادند که اغلب مبنای علمی نداشت، اما با گذشت زمان و تمایل بیش ‌از اندازه مردها برای داشتن فرزند پسر، علم پزشکی برای محقق کردن این آرزو دست‌ به‌ کار شد. با پیشرفت علم احتمال تعیین جنسیت فرزند پیش از بارداری، پر رنگ و پر رنگ‌ تر شد تا آنجا که این روزها با تعیین زمان لقاح و همچنین تغذیه پیش از بارداری می‌ توان احتمال تعیین جنسیت فرزند را بالا برد.

– از زمانی که فرزند پسر در یک خانواده متولد می‌شود تا وقتی خود آن پسر می‌ خواهد یک خانواده را تشکیل دهد، همیشه در گوشش خوانده‌ اند پسر بودن یک مزیت طلایی است. پسرها قوی‌ تر، باهوش‌ تر و با استعداد تر از دخترها هستند. تکرار این جمله‌ ها سبب می‌شود مردها در کل زندگی در آرزوی داشتن یک فرزند پسر باشند و برای رسیدن به آن بسیار تلاش می‌کنند. فقط کافی است کمی به عقب برگردیم و شواهد امر را بررسی کنیم.

– قدیمی‌ ها اگر اولین فرزندشان پسر بود خیال‌ شان برای تولد بچه‌ دوم راحت می‌شد، اما اگر بچه اول دختر بود، برای به دنیا آمدن فرزند پسر تمام تلاش خود را می‌ کردند و ممکن بود ۶ دختر در یک خانواده به دنیا بیاید تا بالاخره فرزند آخر پسر شود. متاسفانه این باور اشتباه هنوز هم در برخی از خانواده‌های ایرانی به چشم می‌خورد.

◊ آیا نسلم ادامه پیدا می‌کند؟

تربیت فرزند پسر

– مردها فرزند پسر می‌ خواهند تا فامیلی‌شان را به دوش بکشد و نسل‌ شان را ادامه دهد، حال سوال این است که آیا با داشتن یک نام می‌ توان در جهان به این بزرگی تاثیرگذار بود؟ حقیقت‌ خواه روان‌شناس و مشاور خانواده معتقد است ذهنیت‌ ها باید تغییر کند و مردم به این باور برسند که جامعه به هر دو جنس دختر و پسر نیاز دارد؛ در حالی‌که این روزها رژیم‌ های غذایی ویژه پسردار شدن و تعیین جنسیت بازار داغی دارند.

– یک مرد واقعی می‌ داند فرزند هدیه‌ ای از جانب خداوند است و برایش فرقی نمی‌کند فرزندش دختر باشد یا پسر و سلامت او از هر چیزی در دنیا مهم‌ تر است. بسیاری از مردم بر این عقیده‌ اند که انتخاب جنسیت کودک غیر اخلاقی و غیر طبیعی است و تعدادی از پزشکان آزمایش جنسیت جنین را تا قبل از القاح آن انجام نمی‌ دهند، اما در عصری که ما در آن زندگی می‌کنیم، این تعهد ها پوچ و بی‌ معنی شده و افراد برای دست یافتن به آرزوهایشان دست به هر کاری می‌ زنند.

 

منبع: سلام دکتر
ارسال نظر
ارسال نظر