نوعروس ها بخوانند؛ با مادر شوهر حسود چطور رفتار کنیم؟

بسیاری از خانم ها معتقد هستند که رابطه شان با مادر شوهرشان بسیار مهم است. اما وقتی که شروع به دیدن نشانه های حسادت در مادر شوهرتان کنید، آیا باز هم رابطه تان شاد باقی می ماند؟ قطعا اینطور نیست. ( امان از دست مادر شوهر حسود !! )

نوعروس ها بخوانند؛ با مادر شوهر حسود چطور رفتار کنیم؟

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ وقتی که بدانید به دنبال چه چیزی هستید، خیلی راحت می توانید ویژگی های مادر شوهر حسود را تشخیص دهید. به خواندن این مقاله ادامه داده تا از این نشانه ها مطلع شده و بدانید که چگونه باید با آن ها برخورد کنید.

چه اتفاقی می افتد که مادر شوهرتان حسادت می کند؟

در ادامه به چند دلیل اشاره می کنیم که به شما می گوید مادرشوهر حسود دارید یا خیر:

    پسرش با شما ازدواج کرده اما دیگر نسبت به مادرش توجهی نشان نمی دهد.

    او از شما وحشت دارد.

    احساس می کند که از زندگی پسرش بیرون رفته است.

علاوه بر این، ممکن است مادر شوهرتان خیلی خوب شما را نشناخته و به همین خاطر نسبت به شما حسادت می کند.

تعداد ارتباط ها با مادر شوهر یک عامل بسیار مهم در میزان قدرتمندی رابطه تان محسوب می شود.

مادر شوهر و خواهر شوهر باید فرصت دهند تا رابطه ای بر اساس اعتماد با عروس شکل بگیرد.


چگونه بفهمیم مادر شوهرمان به ما حسودی می کند؟

در ادامه به نشانه هایی اشاره می کنیم که با دیدن آن ها در مادر شوهر خود می توانید متوجه شوید که او به شما حسادت می کند و در این صورت بهتر می توانید با این وضعیت مقابله کند.

۱. مادر شوهرتان به اصطلاح دو رو شده است

وقتی که پیش شما است خیلی رفتار خوبی با شما دارد اما وقتی که شما اطرافش نیستید، شروع به گله و شکایت می کند و به عبارتی، یک مادر شوهر دو رو است.

قطعا برخورد کردن با او برای شما کار سختی خواهد بود زیرا اگر تلاش کنید هم در نتیجه او نقش افراد مطلوم را بازی کرده و نشان می دهد که دوست تان دارد!

۲. از همه چیز مربوط به شما انتقاد می کند

مادر شوهر حسود سمی تان بر این باور است که هر کاری که شما می توانید انجام دهید، او بهتر از شما انجام می دهد. همیشه و هر زمان در رقابت با شما است و تلاش می کند تا نشان دهد که به گرد پایش هم نمی رسید.

به هیچ عنوان نمی توانید این وضعیت را درست کنید زیرا هدف انتقاد و سرزنش او قرار می گیرید.

۳. به اصطلاح نمک نشناس است!

قدرنشناسی یکی دیگر از ویژگی های یک مادر شوهر حسود است. هر کاری که انجام دهید اصلی اهمیتی ندارد؛ در نهایت او قدردان شما نخواهد بود.

۴. هرگز چیزی را فراموش نمی کند

از قدرت عجیب حافظه او شگفت زده خواهید شد! او خیلی خوب همه چیز را به خاطر می سپارد تا به شما و همسرتان نشان دهد که رفتارهای شما باعث آزار او می شود و این که چگونه او را ناراحت کرده اید.

۵. شما را با زن سابق همسرتان مقایسه می کند

یکی دیگر از راه هایی که می توانید متوجه شوید مادر شوهرتان به شما حسودی می کند، این است که مدام شما را با زن سابق همسرتان مقایسه می کند.  مثلا می گوید شوهرتان وقتی با زن قبلی اش در ارتباط بود، بسیار خوشحال و راضی بود!!

۶. می خواهد توجه همسرتان را به خودش جلب کند

مادر شوهر حسود همیشه در تلاش برای حضور در زندگی فرزندش است.

۷. مدام بد شما را به همسرتان می گوید

یکی از نشانه های آشکار مادر شوهر حسود، بدگویی از شما پیش همسرتان است!

۸. درباره بزرگ کردن بچه ها نظر می دهد

مادر شوهر حسود در زندگی شما، کارهایی که انجام می دهید یا حتی این که چگونه باید بچه ها را بزرگ کنید، دخالت می کند.

مدام از روش شما در بزرگ کردن بچه ها انتقاد کرده و حتی شما را با خودش مقایسه می کند.

۹. به حد و مرز شما بی احترامی می کند

بی احترامی به حد و مرز شما، عدم اطلاع از این که کجا باید جلوی خود را بگیرند و گذر از این مرز، یکی دیگر از نشانه های مادر شوهر حسود است.

۱۰. رفتاری تهاجمی از خود نشان می دهد

با توجه به این که او مستقیما حرف هایش را به شما نزده است، پس شما هم نمی توانید مستقیما به او چیزی بگویید. او برای ضربه زدن به خودش از این روش استفاده کرده و خودش را از سرزنش های دیگران در امان نگه می دارد.

حالا که فهمیدید مادر شوهرتان به شما حسودی می کند، زمان آن رسیده که بازی را در دست گرفته و کاری انجام دهید.

۱. با او در ارتباط باشید

بدون پرده و رو راست با مادر شوهرتان درباره مشکلاتی که بین تان به وجود آمده، صحبت کنید؛ با این روش هم رابطه تان را بهبود داده اید و هم از آرامش به وجود آمده لذت خواهید برد.

۲. او را درک کنید

این که مادر شوهرها در زندگی پسرشان دخالت کننند و مشکل ایجاد کنند، اصلا مسئله جدیدی نیست.

سعی کنید او را درک کرده و از زاویه دید او به قضایا نگاه کنید تا بتوانید وضعیت را بهتر متوجه شوید.

۳. به او کمک کنید تا به این وضعیت عادت کند

ازدواج کردن پسرها برای بعضی از مادرها مثل این است که “پسرشان را از دست داده اند.”

به جای این که بگویید، “انگار مادر شوهرم با همسرم ازدواج کرده است،” سعی کنید روش هایی برای وارد کردن او به زندگی تان پیدا کنید.

مثلا از همسرتان بخواهید که به مادرش زنگ بزند و از او بخواهد که دسر مورد علاقه اش را برایش درست کند.

۴. از معجزه کادو دادن غافل نشوید!

گاهی اوقات مادر شوهرها به دلیل عدم امنیت دست به حسادت می زنند. با دادن هدیه های کوچک او را سوپرایز کرده و کاری کنید که طرز فکرش نسبت به شما تغییر کند.

۵. به او کمک کنید

وقتی که کنار مادر شوهر خود هستید، به او کمک کنید. مثلا اگر شام خانه او دعوت هستید، بگویید که من دسر می آورم و بعد از این که غذا تمام شد هم در جمع کردن میز به او کمک کنید.

۶. به او علاقه نشان دهید

بعضی از مادر شوهرها به این دلیل از خود حسادت نشان می دهند زیرا فکر می کنند که دیگر پسرشان به آن ها نیازی ندارد. از او چند سوال خصوصی بپرسید؛ مثلا ببینید کجا بزرگ شده است و چگونه بچه هایش را بزرگ کرده است. در این صورت موفق خواهید شد که طرز فکر او را تصحیح کنید.

۷. از او تعریف کنید

گاهی اوقات فقط با یک تعریف ساده از غذایی که پخته است، دکوراسیون خانه اش  یا چیزهای دیگر می توانید رابطه خودتان با او را تقویت کنید.

۸. به دیدنش بروید

به جای این که اجازه دهید مادر شوهرتان برنامه های خانوادگی را بر هم بزند، یک روز در هفته به دیدنش بروید. با این کار به او ثابت می کنید که برای خانواده اهمیت زیادی دارد.

مادرشوهر حسود

۹. نباید خبری از بحث و دعوا باشد

راه انداختن دعوا و بحث یکی از اصلی ترین ویژگی مادر شورها است؛ پس نباید شما با آن ها همراه شوید. صبور باشید و به دنبال صلح.

۱۰. با همسر خودتان صحبت کنید

بدون شک، برای این که با مادر شوهر حسود خودتان برخورد کنید، در اصل وضعیت را برای همسرتان سخت می کنید زیرا مجبور می شود طرف شما یا مادرش را بگیرد.

پس کاری که می توانید انجام دهید این است که با همسرتان درباره احساس خودتان صحبت کرده و بخواهید که از جانب شما با مادرش صحبت کند.

منبع: drchek
ارسال نظر