۲۰ وظیفه یک زن دوست داشتنی نسبت به شوهرش

یک جمله معروف وجود دارد که می گوید پشت هر مرد موفقی، یک زن موفق و استوار ایستاده است.

 ۲۰ وظیفه یک زن دوست داشتنی نسبت به شوهرش

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ یک همسر خوب و حامی به شوهرش کمک می کند تا یک زندگی مشترک موفق را بسازد. نقش زن در زندگی مشترک بسیار مهم و حیاتی است. یک همسر خوب تغییرات مثبتی را در مرد ایجاد می کند. در گذشته بیشتر وظایف زن در خانواده محدود به خانه و فرزندان می شد. وظایف زن در گذشته انجام کارهای خانه، مراقبت از کودکان و خانواده و … بود. اما امروزه زنان این دیوار را شکافته اند و مسئولیت های مناسب و سنگینی را در بیرون از خانه به عهده گرفته اند. زنان دیگر مجبور نیستند در خانه بمانند. زنان امروزی به دنبال حرفه ای برای خود هستند. پس وظایف زن در پویایی و حفظ خانواده چه می شود؟

۲۰ وظیفه مهم همسر نسبت به شوهر

ازدواج، زندگی یک زن را متحول می کند. او را از یک دختر بی دغدغه و سر خوش و پر انرژی به یک همسر مسئولیت پذیر تبدیل می کند. یک دختر با ازدواج کردن آماده پذیرفتن مسئولیت ها و وظایف جدید می شود. اما این وظایف زن در زندگی مشترک از قدیم تا به امروز دست خوش تغییراتی شده است که گاه مثبت و گاهی منفی بوده است. در این مقاله مهم ترین وظایف یک زن نسبت به همسر و فرزندان را بیان می کنیم. اگر شما نیز قصد ازدواج دارید با ما همراه باشید تا با آنچه مردان از زنان انتظار دارند و وظایف زنان در برابر همسرانشان آشنا شوید.


دوست داشتن و قدردانی

مرد خود را بدون قید و شرط دوست داشته باشید. مرد نیز مانند زن این نیاز را دارد که مورد پسند، دوست داشتن و قدردانی همسرش قرار بگیرد. به عنوان یک زن خوب، از نظر جسمی، روحی، عاطفی و… به شوهر خود محبت بی قید و شرط کنید. سخاوتمندانه از او و زحماتش قدردانی کنید و همیشه مراقب همسرتان باشید. شما در مقابل محبت بی دلیل و دوست داشتن بی حد و اندازه شوهرتان، عشق و علاقه بی پایان او را دریافت خواهید کرد. یکی از نیازهای عاطفی مردان قدردانی و درک آنها است. حواستان باشد از خوبی ها و از خودگذشتگی های همسرتان قدردانی و تشکر کنید و سعی کنید به نیازهای عاطفی او پاسخ مناسبی بدهید. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله نیازهای عاطفی مردان را مطالعه کنید.

حمایت و پشتیبانی

چه کسی گفته است که مردان به کمک نیاز ندارند؟ همه انسان ها به کمک و حمایت دیگران نیاز دارند. در مواقع سخت و هنگام مشکلات در کنار مرد خود باشید و به او کمک کنید تا این سختی ها را پشت سر بگذارد. یکی از وظایف زن در برابر همسرش این است که هر زمان شوهرش از او کمک خواست، به او کمک کند. این یک رفتار متقابل است و هنگامی که شما به کمک احتیاج دارید شوهرتان نیز به شما کمک می کند.

به شوهر خود افتخار کنید

درباره همسرتان منفی صحبت نکنید. آبرو و شخصیت شوهر خود را چه هنگامی که تنها هستید و چه هنگامیکه در جمع حضور دارید، حفظ کنید. درباره شوهرتان و یا خانواده اش در پیش دوستان، اقوام و آشنایان خود منفی صحبت نکنید. جلوی دیگران از او انتقاد نکنید و او را به خاطر اشتباه کوچکی که مرتکب شده است سرزنش و یا تحقیر نکنید. منفی صحبت کردن در مورد همسرتان در حضور دیگران باعث کاهش ارزش شما و همسرتان می شود. اگر مشکلی دارید آن را بین خودتان دو نفر حل کنید.

شوهر خود را همراهی کنید

یکی از وظایف زن در برابر همسرش این است که همیشه از مرد خود حمایت کند. در کنار شوهرتان بایستید و به صورت یک تیم قوی و منسجم با هم کار کنید. این کارها می تواند فعالیت روزانه باشد و یا انجام یک کار بزرگ برای دستیابی به یک هدف بزرگ. مردان خوشحال می شود وقتی در هر قدمی که بر می دارند، شما همراهیشان کنید و در کنار آنها حضور داشته باشید.

به درد و دل های او گوش کنید

زن و شوهر هر دو به همراهی هم نیاز دارند. یکی از وظایف مرد در مقابل زن در دسترس بودن است و همچنین یکی از وظایف زن نسبت به مرد نیز همین است. وقتی شوهرتان نیاز دارد با شما صحبت کند در دسترس باشید، برایش وقت بگذارید و به حرف ها و درد و دل های او گوش کنید و به نیازهای او رسیدگی کنید. این کار نشان می دهد که شما همسرتان را دوست دارید و به او اهمیت می دهید.

به شوهرتان احترام بگذارید

احترام یک ویژگی و نیاز دو طرفه است. برای عقاید، تفکرات، نظرات و نیازهایش احترام قائل شوید و به نظراتش احترام بگذارید. اگر مخالف نظر او هستید و یا دید متفاوتی نسبت به یک موضوع دارید با بی احترامی بیان نکنید. بلکه در کمال آرامش نظر خود را بیان کنید. وقتی شما به همسرتان احترام بگذارید در مقابل احترام نیز دریافت می کنید.

پاسخ مناسب به نیازهای او بدهید

نیازهای همسرتان را برآورده کنید. برای شوهرتان غذا مورد علاقه اش را بپزید، در مواقعی که خسته و یا کلافه است از او مراقبت کنید، اگر بیمار بود حتما حواستان به شوهرتان باشد و به او توجه کنید و … . پاسخ مناسب دادن به نیازهای شوهر یکی از مهم ترین وظایف زن در شوهرداری است.

وفاداری و تعهد

وقتی دو نفر باهم ازدواج می کنند، عهد می کنند که نسبت به یکدیگر متعهد و وفادار هستند. یک زن و شوهر ایده آل حتی در بدترین شرایط و مشکلات هرگز به تعهد خود پشت نمی کنند. از اعتماد مرد خود سوء استفاده نکنید و این فرصت را به همسرتان ندهید که بفهمد به اعتماد و تعهد او خیانت شده است.

سیاست های زنانه-عشق-زندگی مشترک

نظر او را جویا شوید

در مورد تصمیمات خود و یا کارها نظر شوهرتان را بپرسید. وقتی در مورد تصمیمات خود با شوهرتان مشورت کنید و نظر او را جویا شوید، همسرتان متوجه می شود که شما برای او ارزش و احترام زیادی قائل شده اید و او نیز این رفتار شما را مثل خودتان پاسخ می دهد. یعنی در واقع شما با پرسیدن نظر او باعث رشد مشورت کردن و نظر پرسیدن در خانواده خود شده اید. البته مشورت کردن با کنترل کردن یکدیگر متفاوت است. مردان از همسر کنترل گر به شدت متنفرند.

شوهرتان را درک کنید

امروزه با وجود مشکلات اقتصادی زیاد زندگی کردن و شاد بودن بسیار سخت شده است. اگر شوهرتان کلافه است و یا نگرانی خاصی بابت کار، فشار مالی و … دارد، پس شما به عنوان یک همسر خوب باید او را درک کنید. وقتی مرد شما از سرکار ناراحت به خانه می آید، به جای پرس و جو و کنجکاوی در مورد ناراحتی او و یا غر زدن و شکایت کردن از فرزندان، برایش یک لیوان آب بیاورید سعی کنید با رفتار خوش باعث شوید که آرامش خود را به دست بیاورد. درک یکدیگر و همدلی با هم باعث محکم شدن روابط سالم می شود.

مردان را گرسنه رها نکنید

آشپزی کردن و پختن غذای مورد علاقه خود و شوهرتان باعث ایجاد روابط صمیمی تر بین شما و همسرتان می شود. غذاهای سالم بپزید و از تجربه کردن غذاهای جدید لذت ببرید. شما می توانید از شوهرتان در خواست کنید که به شما در پختن یک کیک و یا غذای مورد علاقه اش کمک کند. این کار یک راه برای سرگرمی شما و همسرتان و فرصتی برای گذراندن وقت با او است.

به پدر و مادر شوهرتان احترام بگذارید

تفاوت در فرهنگ و یا سبک زندگی یکی از تفاوت های رایج بین زن و خانواده همسرش است. صرف نظر از تمام این تفاوت ها به آنها احترام بگذارید. اگر عاشق شوهر خود هستید پس باید خانواده او را نیز دوست داشته باشید. احترام گذاشتن شما به پدر و مادر همسرتان باعث ایجاد رابطه محکم تر بین شما و شوهرتان خواهد شد. همچنین باعث می شود مرد شما نیز در مقابل خانواده شما این گونه رفتار کند.

خانه را مدیریت کنید

خانه را مرتب و تمیز نگه دارید. ممکن است مهمان ناخوانده ای به خانه شما بیاید. پس همیشه سعی کنید زندگی خود را مرتب و تمیز نگه دارید. شما برای مرتب کردن خانه می توانید از شوهر و یا فرزندان خود نیز کمک بگیرید و وظایفی را به آنها اختصاص بدهید.

مسئولیت پذیر باشید

یک همسر مسئولیت پذیر برای خانواده نعمت است. یکی از مهم ترین انتظاراتی که مردان از زنان دارند این است که در اداره خانه، مدیریت امور مالی و مراقبت از فرزندان و … مسئولیت پذیر باشند.

صبور و خوددار باشید

مشغله های کاری، تربیت فرزندان، مشکلات اقتصادی و … همه باعث می شوند که انسان صبر و آرامش خود را از دست بدهد. یک مادر خوب و همسر مهربان باید صبر و آرامش خود را تقویت کند. صبور بودن باعث دوری از بحث ها و کشمکش های الکی می شود و برای بهبود روابط بسیار موثر است.

نقش مادری خود را فراموش نکنید

مسئولیت فرزندان به عهده پدر و مادر است. اما مادر نقش بیشتری در تربیت فرزندان خود دارد و تاثیرات بیشتری بر تربیت فرزندان می گذارد. مرد اکثر وقت خود را سرکار است و وقتی به خانه می آید خسته و بی حوصله است. پس فرزندان زمان بیشتری را با مادر خود می گذرانند و الگوی آنها برای تربیت و رشد بیشتر مادر است.

آرامش روانی خانواده را تامین کنید

این درست است که محافظت از خانواده و ایجاد احساس امنیت در خانه یکی از وظایف شوهر در قبال زن است. اما محافظت از خانه و خانواده در برابر افکار سمی، رفتارهای ناهنجار، مشکلات عاطفی و … به عهده زن است. پس نگذارید غریبه ها و یا آشنایان ضربه عاطفی، روانی و … به خانواده شما وارد کنند.

ارزش خود را بدانید

از خودتان مراقبت کنید. ارزش یک زن را ابتدا خود او باید حفظ کند. در واقع قبل از اینکه برای دیگران ارزش قائل شویم و یا انتظار داشته باشیم به ما  اهمیت بدهند، باید به فکر خودمان باشیم. پس به خودتان اهمیت بدهید، لباس های زیبا به تن کنید، ورزش کنید و برای وقت خود ارزش قائل شوید.

حمایت عاطفی

زن مظهر لطافت، مهربانی، محبت و سرزنده بودن است. نسبت به همسر خود مهربان باشید. مردان نیاز به حمایت عاطفی همسران خود دارند. پس عشق ورزیدن، استفاده از جملات عاشقانه، نگاه های محبت آمیز و … را فراموش نکنید. این کار باعث افزایش عشق و علاقه و ایجاد روابط ماندگار و سالم بین زوجین می شود.

مراقب حال خود باشید

وقتی که مادر می شوید فداکاری و گذشت در وجود شما صد برابر می شود. اما این فداکاری و گذشت همیشه خوب نیست. معقول آن است که گذشت و فداکاری باعث نشود که خودتان را از زندگی شاد محروم کنید. اگر می خواهید زندگی شاد و ارزشمند داشته باشید ابتدا باید به خودتان اهمیت بدهید. لباس های زیبا به تن کنید، موهای خود را مرتب کنید، ورزش کنید و یا در کارهای تیمی شرکت کنید. هرکاری را که باعث بهتر شدن حالتان می شود انجام بدهید.

زن نقشی اساسی و مهم در تشکیل یک زندگی عالی و روابط مناسب دارد. یک همسر خوب باعث استحکام خانواده می شود. شوهران به عشق، محبت، احترام و مراقبت و حمایت همسران خود نیاز دارند. تا با مشکلات و محدودیت ها کنار بیایند. محبت و تشویق زن می تواند نیروی محرکه مرد باشد. زنان باید در کنار کارهای خانه و مراقبت از فرزندان و همسرشان برای خود نیز وقت بگذارند. یک زن موفق زنی است که تعادل را برقرار کند و اهداف خودش را نیز در اولویت قرار دهد. اگر در شرف ازدواج هستید و می خواهید با وظایف و نقش یک همسر خوب بیشتر آشنا شوید می توانید از مشاوره خانواده و یا روانشناس خوب کمک بگیرید تا شما را با وظایف و مسئولیت های پیش رو آشنا کنند.

سوالات متداول

رفتار زن در برابر مرد باید چگونه باشد؟

زن باید با محبت و احترام با شوهرش رفتار کند. یک همسر خوب بهترین دوست، راهنما، منتقد و تشویق کننده شوهرش است. بنابراین، عشق خود را ابراز کنید و با اعمال خود نشان دهید که به او اهمیت می دهید.

زن چگونه می تواند از شوهرش حمایت کند؟

وقتی شوهرتان می خواهد حرف بزند، به او گوش شنوا بدهید و وقتی احساس ناراحتی کرد همدلی و درک کردن شوهرتان را فراموش نکنید. از نظر عاطفی در دسترس باشید، او را تشویق کنید تا رویاهایش را دنبال کند و به همسرتان اطمینان بدهید که همیشه پشت او هستید.

عشق

ارسال نظر