اسرار خانه داری؛ ۶ دلیل برای اینکه هفتگی باید روبالشی ها را تعویض کنید

راز داشتن پوست خوب در روتین مراقبت از پوست شبانه شما است ، مثلا می تواند در روبالشی شما نیز باشد. تعویض نکردن روبالشی خود در هفته ممکن است باعث ایجاد مشکلات پوستی شود.

اسرار خانه داری؛ ۶ دلیل  برای اینکه هفتگی باید روبالشی ها را تعویض کنید

به گزارش اقتصاد آنلاین؛راز داشتن پوست خوب در روتین مراقبت از پوست شبانه شما است ، مثلا می تواند در روبالشی شما نیز باشد. تعویض نکردن روبالشی خود در هفته ممکن است باعث ایجاد مشکلات پوستی شود.

 به نقل از هلث شوتس ، رژیم مراقبت از پوست شما فقط به پاکسازی، تقویت کننده و مرطوب کننده محدود نمی شود. به غیر از افزودن لایه‌هایی از محصولات به پوست خود، باید به یک روال مراقبت از پوست شبانه نیز پایبند باشید که بالش‌هایتان را هر هفته عوض کنید. شما تمام شب را روی بالش خود می خوابید و پوست شما در تماس نزدیک با آن است. بنابراین، از آنجایی که روزانه روی آن می خوابید، داشتن یک روبالشی تمیز می تواند در درازمدت بر سلامت پوست شما تأثیر بگذارد.

روبالشی شما دارای چربی، کثیفی و عرق ناشی از استفاده روزانه است. این بدان معنی است که آنها می توانند باکتری ها را در خود جای دهند و باعث آلرژی شوند. در برخی موارد، روبالشی حتی می تواند به مو یا پوست شما آسیب برساند. کارشناسان پیشنهاد می کنند روبالشتی خود را هر دو روز یکبار بشویید

هلث شوتس با دکترآکتا باجاج، مشاور ارشد و رئیس بخش، گروه بیمارستان‌های اوجالا سیگنوس تماس گرفت تا بفهمد چرا تعویض نکردن روبالشی‌هایتان به صورت هفتگی ممکن است باعث آسیب شود.

این متخصص ۶ دلیل را به اشتراک گذاشت که چرا تغییر هفتگی روبالشی ممکن است در طولانی مدت به پوست شما کمک کند. بنابراین، این را به بخشی از روتین مراقبت از پوست شبانه خود تبدیل کنید.

۱. شما مستقیماً با روبالشی خود در تماس هستید

دکتر باجاج می گوید: «روبالشی شما مستقیماً با پوست شما تماس دارد. این بدان معناست که روبالشی شما دارای تجمع روغن، کثیفی و عرق ناشی از استفاده روزانه کرم ها است. این می‌تواند حاوی باکتری‌های آکنه باشد یا حتی باعث ایجاد حساسیت پوستی شود.»

همه ما از یک رژیم مراقبت از پوست در شب پیروی می کنیم. سرم ها، کرم ها و لوسیون هایی که روی پوست می زنیم روی بالش منتقل می شوند. به طور منظم، همانطور که قبلاً گفتیم، این باعث تجمع روی بالش می شود. بنابراین، شما هرگز نمی دانید، علت اصلی آکنه مزاحم شما در ملافه کثیف بالش شما نهفته است.

۲. از نرم کننده های پارچه استفاده می کنید

«حتی اگر روبالشی خود را تمیز می کنید، باید مراقب باشید. نرم کننده های پارچه می توانند خطر دیگری برای پوست شما باشند. بنابراین، از استفاده از همه نرم کننده ها خودداری کنید، زیرا این عوامل نرم کننده هستند که برای منافذ پوست شما مشکل ایجاد می کنند.

۳. به پارچه ای که انتخاب می کنید توجه کنید

اگر نوع پارچه ای را که استفاده می کنید نادیده بگیرید موهای شما هم عواقبی را متحمل شود. به عنوان مثال، پارچه پنبه ای می تواند باعث شکستگی مو شود. سعی کنید از پارچه های سبک تری مانند ابریشم استفاده کنید که هم برای مو و هم برای پوست ما مفید است.

۴. به غیر از کثیفی یا روغن، گرد و غبار نیز می توانند باعث دردسر شوند

مانند کثیفی و روغن ها، گرد و غبار یا ساس ها نیز می توانند به مرور زمان در بالش شما جمع شوند. جدا از شستن مرتب روبالشی، استفاده از محافظ بالش بین بالش و روبالشی می تواند کمک کننده باشد.

۵. میکروب های روی بالش می توانند بر ایمنی شما تأثیر بگذارند

دکتر باجاج توضیح می دهد که به گفته برخی از متخصصان، میکروب های روی بالش شما می توانند سیستم ایمنی بدن شما را کاهش دهند. توصیه می شود برای خود یک روبالشی ابریشمی تهیه کنید زیرا باکتری ها نمی توانند روی ابریشم رشد کنند. هر شکلی از میکروب یا باکتری می تواند بر ایمنی بدن ما تأثیر بدی بگذارد. بنابراین، بهتر است از روکش های ایمن استفاده کنید که محل رشد باکتری ها نیستند.

۶. گرده باقیمانده

روبالشی شما ممکن است گرده های باقیمانده روی آن داشته باشد که به موهایتان چسبیده است. این بدان معنی است که شما در شب مواد آلرژی زا تنفس می کنید، که ممکن است باعث ایجاد بیماری مانند آسم شود.

منبع: سلامت نیوز
ارسال نظر
ارسال نظر