در تعطیلات این پیام‌ها را باز نکنید!

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا با بیان اینکه پلیس فتا در تعطیلات تعطیل نیست، گفت: کلاهبرداران در ایام تعطیل، لینک‌های آلوده بسیاری را برای مردم ارسال می‌کنند که لازم است مردم با آگاهی بر روی هیچ لینکی کلیک نکنند.

در تعطیلات این پیام‌ها را باز نکنید!

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ رامین پاشایی؛ معاون اجتماعی پلیس فتا به هموطنان هشدار کلاهبرداری در تعطیلات پیش‌رو را داد و اظهار کرد: با توجه به تعطیلی‌های پیش‌بینی نشده در کشور و با توجه به تجربه عملیاتی در آن حوزه، پیش‌بینی می‌شود که کلاهبرداری در حوزه ارسال لینک‌های آلوده و برندگان مسابقات تلویزیونی افزایش پیدا کند.

وی افزود: مجرمان سایبری با خیال اینکه در ایام تعطیل، دسترسی هموطنان به خدمات انتظامی، بانکی و قضایی با محدودیت مواجه است، عموما در ایام پایان هفته و به خصوص روزهای منتهی به تعطیلات نسبت به افزایش ترفندهای مجرمانه خود اقدام می‌کنند.

تعاون اجتماعی پلیس فتا بیان کرد: به هیچ عنوان بر روی لینک‌های ارسالی از سوی سرشماره های ناشناس (از جمله ابلاغیات قضایی) کلیک نکنید و آگاه باشید که تماس‌هایی با عنوان شرکت در مسابقات رالی یا تلویزیون صرفاً اقدامی در راستای کلاهبرداری مالی علیه آنهاست.

پاشایی با اشاره به اینکه پلیس فتا در تعطیلات پیش رو به هیچ عنوان تعطیل نیست، گفت: هموطنان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد کلاهبرداری یا هر گونه رخداد پیش‌بینی نشده به مراکز پلیس فتا در سراسر کشور مراجعه کنند همچنین با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ تماس بگیرند.

وی در پایان گفت: شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ آماده ارائه خدمات انتظامی به هموطنان بوده و همچنین مراکز ۲۴ ساعته پاسخگویی بانک‌های عامل و شعب قضایی ( دادگاه و دادسراها) آماده ارائه خدمات هستند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر