پیش بینی ترسناک از خسارت زلزله ۷ریشتری در تهران

در صورت بروز زمین‌‌‌لرزه‌‌‌های بزرگ با مقیاس بالاتر از ۷ ریشتر مانند آنچه در ترکیه رخ داد، حدود ۳۰۰‌هزار ساختمان در پایتخت تخریب می‌شود.

پیش بینی ترسناک از خسارت زلزله ۷ریشتری در تهران

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، در صورت بروز زمین‌‌‌لرزه‌‌‌های بزرگ با مقیاس بالاتر از ۷ ریشتر مانند آنچه در ترکیه رخ داد، حدود ۳۰۰‌هزار ساختمان در پایتخت تخریب می‌شود.

روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از یک زلزله‌شناس پیش‌بینی کرده در صورت وقوع زلزله‌ای شبیه زلزله ترکیه در تهران، ۳۰۰ هزار ساختمان تخریب می‌شود!

مطالعات علی‌‌‌بیت‌‌‌اللهی، زلزله‌‌‌شناس ایرانی نشان می‌دهد، در صورت بروز زمین‌‌‌لرزه‌‌‌های بزرگ با مقیاس بالاتر از ۷ ریشتر مانند آنچه در ترکیه رخ داد، حدود ۳۰۰‌هزار ساختمان در پایتخت تخریب می‌شود. تعداد پلاک‌‌‌های مسکونی در تهران حدود یک میلیون پلاک است. به طور کلی حدود ۴ میلیون نفر از جمعیت شهر تهران تحت‌تاثیر چنین زلزله‌‌‌ای قرار خواهند گرفت.

در ادامه این گزارش به مطالعه آژانس بین‌المللی همکاری‌‌‌های ژاپن موسوم به جایکا در سال‌های ۷۸ و۷۹ اشاره و نوشته شده است: وقوع زمین‌‌‌لرزه با بزرگای ۷/ ۶ ریشتری، با منشأ گسل ری، می‌تواند منجر به تلفات ۶ درصدی جمعیت کل تهران شود و ۵۵‌درصد ساختمان‌‌‌های پایتخت را ویران کند.

منبع: دنیای اقتصاد
ارسال نظر
ارسال نظر