اسیدپاشی بی رحمانه برای سرقت طلاهای خواهر و خواهرزاده

وسوسه تصاحب طلاهای خواهر همراه با توهمات ناشی از مصرف مواد مخدر باعث شد تا مرد جوان، در اقدامی جنون‌آمیز خواهر و خواهرزاده‌اش را قربانی اسیدپاشی کند.

اسیدپاشی بی رحمانه برای سرقت طلاهای خواهر و خواهرزاده

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ روزنامه ایران نوشت: سرقت طلا با اسید پاشی ؛ ساعت ۹:۴۵ شامگاه پنجشنبه ۱۳ بهمن، صدای فریاد دو زن در خانه‌ای در منطقه یاخچی‌آباد اهالی محل را به خیابان کشاند. آنها با دیدن مادر و دختر همسایه  که فریاد می‌‌زدند سوختم سوختم، پلیس و امدادگران اورژانس را باخبر کردند. مادر و دختر ۱۶ ساله‌اش که با اسید دچار سوختگی شده بودند، بلافاصله به بیمارستانی در یافت‌آباد منتقل شدند. گزارش این اسیدپاشی بلافاصله به بازپرس محمدرضا صاحب جمعی اعلام شد و تحقیقات در این خصوص آغاز شد.

زن جوان و دخترش تحت درمان قرار گرفته و پس از بهبودی نسبی در تحقیقات عامل این اسیدپاشی را معرفی کردند. زن جوان گفت: برادر معتادم عامل این اسیدپاشی است.

بدین ترتیب هویت عامل اسیدپاشی شناسایی شد و بازپرس جنایی دستور بازداشت مرد جوان به نام اکبر را صادر کرد. تصویر و هویت اکبر به کلیه واحدهای گشت اعلام شد.

ظهر جمعه ۱۴ بهمن و حدود ۱۲ ساعت پس از این اسیدپاشی‌ها، مأموران گشت کلانتری نازی آباد موفق شدند متهم را در حالی که پای پیاده در خیابان پرسه می‌‌زد، دستگیر کنند.

وقتی متهم  برای تحقیقات به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران منتقل شد، گفت: اعتیاد شدیدی به مواد مخدر دارم؛ هر زمان که گل و شیشه مصرف می‌‌کنم، دچار توهم می‌‌شوم. یکی از افرادی که به او بدبین بودم و تصور می‌‌کردم که  پنهانی کارهای خلاف انجام می‌‌دهد، خواهرم بود. او ادامه داد: من به خاطر اعتیادم نه می‌‌توانستم کار کنم و نه کسی به یک معتاد کار می‌‌داد. به همین دلیل برای تأمین هزینه مواد مخدر با مشکل مواجه شده بودم. از طرفی فهمیده بودم که خواهرم هر چقدر پول به دستش می‌‌رسد، طلا می‌‌خرد. من که بیکار و بی پول و معتاد بودم، تصمیم گرفتم که خواهرم را تهدید کنم تا طلاهایش را به من بدهد.

متهم ۴۵ ساله گفت: از قبل اسید تهیه کردم و شب حادثه به خانه خواهرم رفتم. از او خواستم طلاهایش را بدهد و او را تهدید کردم که اگر طلاهایش را ندهد، خلاف‌هایش را رو می‌کنم اما او مقاومت کرد. از شنیدن سر و صدای او دختر ۱۶ ساله‌اش نیز آمد و من برای اینکه او را بترسانم، اسید را به سمتش ریختم که منجر به سوختن آنها شد.

به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران، تحقیقات از متهم جوان ادامه دارد.

منبع: روزنامه ایران
ارسال نظر
ارسال نظر