مصدومیت دو دانشجوی دختر در اعتراضات تهران

در پی تجمع‌ اعتراضی شب گذشته در اطراف خوابگاه دخترانه "شهید سلامت" دانشگاه علامه طباطبائی در منطقه سعادت‌آباد تهران؛ خساراتی به این خوابگاه وارد شد و تعدادی از دانشجویان نیز صدمات سطحی برداشتند که معاون دانشجویی دانشگاه علامه ضمن تایید این خبر توضیحاتی در این زمینه ارائه داد.

مصدومیت دو دانشجوی دختر در اعتراضات تهران

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دکتر مهدی واحدی، معاون دانشجویی دانشگاه علامه‌طباطبائی درباره وقایع شب گذشته خوابگاه دخترانه "سلامت" توضیح داد: شب گذشته (سه‌شنبه ۲۴ آبان) تجمع‌هایی در محیط پیرامونی خوابگاه دختران شکل گرفته بود. این تجمع‌ها با ورود سرویس دانشجویان به خوابگاه همزمان می‌شود و هنگامی که دانشجویان از سرویس پیاده شده و در محیط قرار می‌گیرند، شلوغی فضا موجب ترس و تشویش آنها می‌شود.

وی ادامه داد: تعجیل دانشجویان برای ورود به خوابگاه، منجر به آسیب‌دیدگی برخی می‌شود. یکی از دانشجویان نیز دچار استرس شده و حال عمومی وی نامساعد می‌شود. دانشجویی دیگر نیز به درب ورودی برخورد می‌کند و آسیب می‌بیند. این دو نفر به درمانگاه منتقل شده و تحت درمان قرار می‌گیرند. در حال حاضر، وضعیت آنها خوب است. 

معاون دانشجویی دانشگاه علامه‌طباطبائی درباره شکسته‌شدن شیشه‌های خوابگاه دخترانه شهید سلامت نیز گفت: درب ورودی خوابگاه ترکیبی از آهن و شیشه است. گویا زمانی که تجمعات پراکنده‌ای در اطراف این خوابگاه بوده است شیشه درب خوابگاه نیز شکسته شده.

دکتر واحدی با بیان اینکه حراست وظیفه دارد از ورود افراد غیردانشجو به خوابگاه ممانعت به عمل آورد، توضیح داد: ممکن است حوادثی در بیرون از خوابگاه اتفاق بیفتد و حتی احتمال پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک تیر نیز وجود دارد. ما نسبت به وقایع بیرون خوابگاه پاسخگو نیستیم. دو خوابگاه "شهید سلامت" و "شهید فرهمند" در سعادت‌آباد قرار دارند. به طور طبیعی، تجمع‌هایی در این منطقه اتفاق می‌افتد؛ این تجمع‌ها، خوابگاه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. فاصله میان خوابگاه و خیابان، فقط یک دیوار است و هیچ محدوده‌ای در میان این دو فضا وجود ندارد.

وی ادامه داد: این احتمال وجود دارد که نیروهای امنیتی انتظامی از گازاشک‌آور و تفنگ‌ساچمه‌ای استفاده کنند و گاز اشک آور نیز با وزش باد به محیط خوابگاه وارد شود. بنابراین این نیروها، برای کنترل شرایط به اقداماتی دست می‌زنند که عوارض این اقدامات، ناخودآگاه دامن دانشگاه و خوابگاه را هم می‌گیرد. 

معاون دانشجویی دانشگاه علامه‌طباطبائی درباره شرایط فعلی خوابگاه‌ گفت: در حال حاضر، مشکلی در خوابگاه دختران وجود ندارد و دانشجویان به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر