شگرد جدید گروگانگیران هم جواب نداد / ترفند عجیب کودک ربایان برای گرفتن ۱۰ میلیارد تومان

چهارشنبه شب، پرونده کودک‌ربایی میلیاردی توسط پلیس پایتخت به نتیجه رسید و کودک ۱۰ ساله ربوده شده به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

شگرد جدید گروگانگیران هم جواب نداد / ترفند عجیب کودک ربایان برای گرفتن ۱۰ میلیارد تومان

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،  حدود ۱۰ روز پیش هنگامی که اول صبح مجتبی ۱۰ ساله در حال رفتن به مدرسه بود، توسط آدم ربایان ربوده‌ شد. کودک ربایان در ازای برگرداندن این کودک از خانواده وی درخواست ۱۰ میلیارد تومان پول کردند.

ماموران پلیس آگاهی پایتخت چند ساعت پس از این اتفاق از حادثه باخبر شدند و تیم‌های ویژه عملیاتی پلیس آگاهی پایتخت کار خود را آغاز کردند تا اینکه چهارشنبه شب، کارآگاهان پلیس با کشف مخفیگاه کودک ربایان و دستگیری هر دو نفر آن‌ها، مجتبی ۱۰ ساله را به آغوش خانواده‌اش بازگرداندند. 

جزئیات دیگر از این پرونده، اطلاعات بیشتری درباره انگیزه‌های آدم‌ربایان و ترفندهای آن‌ها برای ربودن این کودک مشخص می‌کند. یکی از این دو ادم‌ربا جزییات بیشتری از فرایند ربودن این کودک بیان می‌کند. 

چند روز بود که این کودک را گروگان گرفته بودید؟ 

حدود هفت روز. 

 چه شد که به سراغ این خانواده رفتید؟ انگیزه شما از ربودن این کودک چه بود؟‌

یکی از دوستان ما درباره وضعیت مالی مناسب این خانواده به ما گفت و ما تصمیم گرفتیم فرزند آن‌ها را در ازای ۱۰ میلیارد تومان گروگان بگیریم. 

چرا اول مبلغ را به صورت نقد درخواست کردید و بعد از آن رمز ارز خواستید؟ 

تصور می‌کردیم پیگیری رد جابجایی رمزارز «مونرو» برای پلیس دشوار است بهتر است از این روش استفاده کنیم. 

فکر می‌کردید پلیس شما را دستگیر کند؟ 

اگر می‌دانستیم که دست به این کار نمی‌زدیم. 

سابقه‌دار هستی؟

خیر، سابقه جرم ندارم.  

شغل خاصی دارید؟ 

بله مشغول به کار بودیم و حسابداری می‌کردیم. 

چرا با دست به این کار زدید؟ 

بدهی سنگینی داشتم و مجبور بودم این مبلغ را تهیه کنم. 

از کاری که کردید پشیمانید؟

از روز اول که کودک را ربودیم پشیمان شدیم. 

نکته قابل تاملی که در این پرونده وجود دارد این است که کودک ربایان، در ازای برگرداندن کودک ربوده‌شده درخواست رمز ارز کردند. رییس پلیس پایتخت در همین زمینه توضیحات بیشتری درباره ترفند جدید آدم‌ربایان ارائه داده‌است. 

سردار حسین رحیمی درباره ترفند آدم‌ربایان برای استفاده از رمز ارز برای انتقال مبلغ درخواستی گفت: ابتدا آدم‌ربایان مبلغ مدنظر خود را که ۱۰ میلیارد تومان بود به صورت نقدی درخواست کردند. در ادامه این افراد به خانواده گروگان اعلام کردند که این مبلغ را به صورت رمزارز مونرو می‌خواهند. این رمزارز، رمز ارز خاصی است که در دنیا توسط هیچ پلیسی حتی اینترپل قابل پیگیری نیست. این افراد با اطلاع از این موضوع می‌خواستند اینگونه دمبلغ مورد نظر خود را دریافت کنند. 

وی درباره این شگرد گروگانگیران اظهار کرد:‌ درخواست رمزارز شیوه جدیدی بود که در پرونده‌های قبلی گروگانگیری که توسط پلیس به نتیجه رسید،  مشاهده نشده بود. مواردی وجود داشت که گروگانگیران درخواست دلار، یورو یا دیگر ارزهای خارجی را کرده‌بودند اما درخواست رمزارز شیوه جدیدی بود که گروگانگیران از آن استفاده کردند.  

وی ادامه داد: خوشبختانه با آموزش‌هایی که ماموران پلیس آگاهی پایتخت به خانواده گروگان دادند، سرنخ‌هایی از این پرونده کشف و علی‌رغم پیچیدگی پرونده محل اختفای گروگانگیران شناسایی شد و ماموران ما توانستند کودک ربوده شده را در صحت و سلامت به خانواده‌اش بازگردانند. 

منبع: ايسنا
ارسال نظر