نقشه زیرزمینی برای شکار عتیقه های مرد قمی

دو سارق سکه‌های قدیمی و اشیای عتیقه که حین انجام معامله از فروشنده سرقت کرده بودند، دستگیر شدند.

نقشه زیرزمینی برای شکار عتیقه های مرد قمی

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از رکنا، بهادر اسماعیلی، جانشین فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: فردی با طرح شکایت مبنی بر اینکه از سال‌ها قبل به علت علاقه به اشیای عتیقه اقدام به خرید و جمع‌آوری کلکسیونی از سکه‌های قدیمی طلا، نقره و مس متعلق به دوره‌های اشکانی، ساسانی و تعدادی سر پیکان مفرغی هزاره اول قبل از میلاد به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد ریال کرده و حین انجام معامله، اموال موصوف از وی سرقت شده است، موضوع در دستور کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: مال‌باخته در اظهارات خود عنوان کرد به علت مشکلات مالی جهت فروش اموال یاد شده از طریق یکی از دوستانش با یک خریدار آشنا و در زیرزمین منزلی قصد انجام معامله داشته که در این حین، یکی از طلبکاران به درب منزل مراجعه می‌کند و نام‌برده برای اقناع طلبکار می‌رود که در همین حین اموال به سرقت می‌رود.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم گفت: در تحقیقات پلیس مشخص شد مالک منزل با نقشه قبلی و تبانی با خریدار، یکی از طلبکاران مال‌باخته را از حضور وی در محل مطلع کرده تا نقشه‌شان را عملی کنند.

اسماعیلی با بیان اینکه دو نفر در این رابطه دستگیر و اموال شامل ۵۶ عدد سکه و سر پیکان عتیقه کشف شده است، افزود: در نهایت با هماهنگی مقام قضایی، اموال مکشوفه تحت عنوان اموال تاریخی و فرهنگی کشور تحویل سازمان میراث فرهنگی استان شد.

منبع: رکنا
ارسال نظر