تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

اجرای ۳ طرح برای مقابله با تخلف موتورسواران در ۱۰۰ نقطه پایتخت

رییس پلیس تهران از اجرای همزمان سه طرح برای برخورد با تخلفات موتورسیکلت‌سواران در ۱۰۰ نقطه تهران خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم؛ سردار حسین رحیمی با اشاره به آغاز اجرای سه طرح توسط پلیس راهور تهران بزرگ در ۱۰۰ نقطه تهران، اظهار کرد: این طرح‌ها شامل طرح "موتوریار"، طرح ساماندهی عبور و مرور در معابر تهران و طرح انضباط‌بخشی تردد موتورسیکلت‌سواران است.

رئیس پلیس تهران افزود: با اجرای این طرح‌ها تلاش می‌کنیم استفاده از موتورسیکلت را سامان داده، سوانح و موتورسیکلت‌ها را کاهش داده و هم اینکه به تردد موتورسیکلت‌ها در تهران انضباط ببخشیم.

وی با اشاره به افزایش استفاده از موتورسیکلت مخصوصاً در زمان گرم‌تر شدن هوا، گفت: در دو شیفت صبح و بعدازظهر این طرح‌ها در تهران اجرا می‌شود، در این طرح‌ها موتورسیکلت‌سواران باید قوانین را رعایت کنند، پلاک آن‌ها نباید مخدوش یا ناخوانا باشد و با هرگونه حرکت آن‌ها در پیاده‌رو یا محدوده عبور و مرور عابرپیاده برخورد می‌شود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در این طرح حداقل در ۱۰۰ نقطه که همکاران حضور دارند، با عبور موتورسیکلت‌ها از چراغ قرمز برخورد می‌شود همچنین حمل بار غیرمتعارف توسط راکبان موتورسیکلت‌ها ممنوع است و با آن برخورد می‌شود.

رحیمی با اشاره به برخورد پلیس با حرکات مخاطر‌ه‌آمیز راکبان موتورسیکلت در طرح‌های مذکور، گفت: بالغ بر ۴۶ درصد کشته‌های سوانح رانندگی تهران در سال گذشته راکبان موتورسیکلت بودند که با اجرای این طرح‌ها امیدواریم کشته‌های راکبان موتورسیکلت در سوانح رانندگی کاهش یابد.

سردار محمد حسین حمیدی نیز در حاشیه این طرح، در پاسخ به سؤالی درباره تعداد نقاط حادثه‌خیز در تهران، گفت: نقاط حادثه‌خیز متناسب با جریان ترافیک تغییر پیدا می‌کند اما نکته حائز اهمیت، شناسایی این نقاط به صورت مشترک با شهرداری تهران بوده و در حال اصلاح این نقاط هستیم.

رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به کاهش تصادفات در تهران طی چهار سال پیاپی، متذکر شد: کاهش تصادفات در تهران در این چهار سال نشان از این دارد که اقدامات فنی همچون اصلاح نقاط حادثه‌خیز، ایمن‌سازی شبکه معابر و انضباط‌بخشی موتورسیکلت‌ها اقداماتی صورت گرفته است.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها