تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

ماجرای تلخ ۶ قلوهای مارگونی

اورژانس هوایی استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز چهارشنبه ۳۱ فروردین ماه۱۴۰۱ برای امدادرسانی به یک مادر باردار و ۶ قلوهایش، او را به بیمارستان امام سجاد منتقل کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، جهانبخش وحدت نژاد، رییس اورژانس ۱۱۵استان در تشریح این خبر گفت: در ساعت ۱۲:۵۲گزارشی مبنی بر زایمان قریب‌الوقوع یک مادر باردار همراه لا دردهای شدید زایمانی، در مارگون به مرکز پیام یاسوج اعلام و پس از تایید اولیه کارشناسان، امداد هوایی جهت امداد رسانی فعال شد.

وی با اشاره به اینکه این مادر باردار به درمانگاه مارگون مراجعه کرده و بعد از معاینه اولیه، تقاضای امداد رسانی از اورژانس ۱۱۵ شد، افزود: اورژانس زمینی مارگون به محل اعزام و پس از اقدامات اولیه لازم، مادر باردار را تحویل بالگرد اورژانس هوایی دادند.

وحدت نژاد تصریح کرد: این مادر که ۶قلو حامله بود و هفته بیست و یکم بارداری را طی میکرد توسط پرسنل اورژانس هوایی ۱۱۵ به بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج منتقل و تحویل بخش زایشگاه شد.

همچنین منصوره مقدم، متخصص زنان و زایمان و رزیدنت زایشگاه بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج در خصوص وضعیت این مادر و ۶ قلوهایش در گفت و گو با خبرنگاری اعلام کرد: این مادر باردار ۲۱ ساله از شهرستان مارگون در بارداری دوم صاحب ۶ قل( چهار پسر و ۲ دختر) شده بود که بعلت پاره شدن کیسه آبش در خانه بدون داشتن سابقه بیماری، زایمان زودرس و مشکل خاص، به این بیمارستان منتقل شد.

وی با بیان اینکه این مادر هم اکنون یک پسر ۴ ساله نیز دارد، افزود: بارداری ۶ قلوها بصورت طبیعی  و بدون سابقه نازایی، استفاده از دارو و روشهای بارداری بود.

مقدم تصریح کرد: در بارداریهای چند قلویی، به این مادران پیشنهاد می شود که برخی از قل‌ها را تحت نظر پزشک سقط کنند تا مابقی قل‌ها را سالم به دنیا بیاورند اما از سوی خودش و همسرش پذیرفته نشد.

این متخصص زنان و زایمان گفت: ۶ قلوها در سن ۲۱ هفتگی، مرده به دنیا آمدند.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها