تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

به فریاد این خانواده برسید!

در یکی از روستاهای اردبیل، عطا و همسرش زهرا با سه فرزند معلولشان زندگی می‌کنند. حمید، معلول ذهنی‌ - حرکتی که از بیماری دیابت رنج می‌برد، ۳۷‌ساله است، صدیقه ۱۸‌ ساله به فلج مغزی دچار است و فاضل ۱۳‌ ساله نیز سندروم داون است. در شرایط فعلی، عطا که به دلیل بیماری قلبی مدت‌هاست توانایی کارهای سنگین را ندارد، تقریبا خانه‌نشین است و شرایط نگهداری از فرزندانش برای او ساده نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از روزنامه «شرق»، مریم، دختر بزرگ این خانواده که خود با مشکلاتی نظیر زندانی‌بودن همسرش دست‌به‌گریبان است، در تماس با ما علاوه بر استشهادیه مسجد محل مبنی بر عدم توانایی خانواده برای تأمین هزینه‌های درمانی فرزندان با عکس‌هایی از خانه، شرایط خانواده را شرح داده است.

مریم می‌گوید: چند باری فکر کردم همه‌ ما سم بخوریم و همه چیز تمام شود اما ترس از سرنوشت دخترانم همیشه از این کار منصرفم می‌کند. زندگی ما همیشه به مو بند است و حالا برادر بزرگم حمید، هم نیاز به گذاشتن یک دست دندان دارد و هم داروهایش گران است.

او با ارسال مدارک بیماری برادرش از مردم تقاضای کمک دارد.

پیش‌تر در دوران تعطیلات نوروزی بخشی از هزینه‌های مورد نیاز این خانواده از طریق روزنامه تأمین شده است. حمید به دلیل نداشتن دندان، در خوردن غذا بشدت دچار مشکل است و در این مدت هم وزن زیادی از دست داده است. او حتی نمی‌داند و نمی‌تواند بفهمد که این حجم مشکلات را به چه دلیلی تحمل می‌کند.

ما هم‌اکنون برای تهیه داروهای سه فرزند معلول، پرداخت اجاره‌خانه و خرید مایحتاج ضروری خانواده نیازمند ۱۲ میلیون تومان هستیم. خیرین محترم می‌توانند در صورت تمایل مبالغ اهدایی خود را به شماره کارت ۵۰۲۲۲۹۱۰۸۶۶۷۴۴۲۹ به نام شهرزاد همتی‌پل‌سنگی واریز کنند. همچنین در صورت خواستن اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۰۹۱۲۳۳۴۵۵۷۶ تماس حاصل کنند.

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها