تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

توضیحات معاون وزیر کشور درباره شرایط برگزاری مراسم شب قدر

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ملاک برگزاری مراسم شب های قدر را مصوبات گذشته ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا دانست و توصیه کرد این مراسم در محیط های باز و دارای تهویه مناسب برگزار شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور روز دوشنبه در نود و هشتمین نشست کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا گفت: ملاک برگزاری مراسم شب های قدر را مصوبات گذشته ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا دانست و توصیه کرد این مراسم در محیط های باز و دارای تهویه مناسب برگزار شود.

میراحمدی افزود: مصوبات گذشته ستاد برای برگزاری مراسم در مکان های مسقف و سربسته؛ در شهرهای قرمز تا ظرفیت ۳۰ درصد، در شهرهای نارنجی،۵۰ درصد و در شهرهای زرد تا ظرفیت۷۰ درصدی تاکید دارد.

وی با بیان اینکه رعایت مقررات بهداشتی لازمه مهار بیماری کروناست، ادامه داد: نظارت بر رعایت مقررات بهداشتی در مجموعه هایی چون وزارت آموزش و پرورش باید به صورت جدی دنبال شود و نباید با اهمال کاری، زمینه شیوع دوباره بیماری در کشور فراهم شود.

معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر اینکه سامانه "ایران من" مبتنی بر دُز سوم عمل کند؛ گفت: از زمان تزریق دُز دوم واکسن کرونا برای متوسط جمعیت کشور بیش از چهار ماه گذشته است و توصیه های بهداشتی بر لزوم تزریق دُز سوم واکسن برای ارتقای ایمنی بدن برای مقابله با سویه های جدید بیماری کرونا تاکید دارد.

میراحمدی اضافه کرد: مسئولان وزارت بهداشت با بررسی جمیع شرایط، زمان مشخصی را برای تزریق دُز سوم واکسن برای گروه‌های سنی مختلف اعلام کنند و پس از آن، سامانه ایران من مبتنی بر تزریق دُز سوم خدمات ارائه دهد.

وی همچنین به تاکید رئیس جمهوری بر لزوم تبیین و روشنگری هر چه بیشتر نسبت به ضرورت تزریق دُز سوم واکسن کرونا، از رسانه ملی و دیگر رسانه ها خواست تا در این زمینه به طور مستمر اطلاع رسانی کنند.

رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در بخش دیگری از این نشست به سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با وجود افزایش حجم سفرها، تصادفات جاده ای با درجه بالایی کاهش داشت و باید این موضوع به صورت جدی استمرار یابد.

میراحمدی با بیان اینکه افزایش سفرها در عین کاهش تصادفات و فوتی‌های ناشی از آن، تجربه ای موفق بود؛ تصریح کرد: همکاری، همدلی و عزم جدی مسئولان ذی ربط، مهم ترین عامل این موفقیت بود.

موضوع نظارت جدی تر بر دوربین های جاده ای از دیگر محورهای مورد اشاره در نشست امروز کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا بود و در این خصوص معاون وزیر کشور بر لزوم هماهنگی جدی تر وزارت راه و شهرسازی، نیروی انتظامی و دادستانی تاکید کرد.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها