تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۳

هویت ضاربِ سه روحانی در مشهد فاش شد! + عکس چهره

جزییات بیشتری از هویت ضارب سه روحانی در حرم مطهر رضوی(ع) مشخص شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، روز گذشته فردی مسلح به سلاح سرد (چاقو) با حمله به سه روحانی در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر رضوی(ع) یکی از آنها را به شهادت رساند و دو روحانی دیگر را زخمی کرد که حال یکی از آنها تا کنون وخیم است.

ضارب، فردی 21 ساله، به نام عبداللطیف مرادی، ازبک تبار است که یکسال پیش به صورت غیرقانونی از مرز پاکستان وارد ایران شده و سپس در مشهد مقدس اقامت گزیده است.

او به همراه برادرش در یک باربری در مشهد کار می‌کردند و در منطقه مهرآباد مشهد سکونت داشته‌اند.

عبداللطیف مرادی برخلاف مسلمانان اهل سنت، دارای تفکرات تکفیری است که شیعیان را رافضی و مجوس می‌داند و معتقد است باید خون آنان ریخته شود.

هویت ضاربِ سه روحانی در مشهد فاش شد! + عکس چهره

وی ساعت 13 روز گذشته (سه شنبه 16 فروردین) با همراه داشتن یک چاقوی نسبتاً بزرگ وارد حرم رضوی(ع) می شود و در صحن پیامبر اعظم(ص) منتظر می‌ماند تا به افرادی که در لباس روحانیت هستند حمله کند. بدین ترتیب او ساعت 14 و 16 دقیقه به سمت سه روحانی حمله کرده و با ضربات چاقو آنها را مورد ضربه قرار می‌دهد.  او فقط به یکی از این روحانیون 20 ضربه چاقو زده است که احتمالاً  همان طلبه ای است که به شهادت نائل شد.

شنیده شده که او در برخی شبکه‌های اجتماعی با عناوین متعددی مانند عبداللطیف السلفی، حسن مرادی و ابوالعاقب الموحّد نیز فعالیت داشته و به دنبال نشر تفکرات تکفیری و مقابله با شیعیان بوده است.

6 متهم به همکاری با او، از جمله دو برادر عبداللطیف مرادی نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۳۶ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  امیدواریم زنگ خطر به گوش مسئولین برسه و از ورود اتباع بیگانه خصوصا افغانی ها وطالبان جلوگیری بشه. واینایی هم که هستند روانه کشورشون بشن چون. آینده خوبی پیش بینی نمیشه

 • علی یوسفی
  ۰ ۰

  اره موافقم ایشالله همه برن کشورشون وگرنه طالب دستگیر کنیم باز یه گروه دیگه پیدا میشه افغانی ها خر بیاین خربز بخر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  هشت میلیون افغانی که اکثر ان ها افکار طالبانی دارند در یک کشور یعنی اشغال کشور بدون جنگ

دیگر رسانه‌ها