تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

دستگیری زورگیران کلیپ جنجالی

ماه‌ ها تحقیق درباره زورگیری ۲ مرد خشن از منشی یک آموزشگاه رانندگی در اراک که انتشار فیلم آن جنجال زیادی به پا کرده بود باعث دستگیری ۲ زورگیر در اندیمشک شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از همشهری، چندی قبل فیلم کوتاهی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن ۲جوان شرور با تهدید چاقو جواهرات منشی یک آموزشگاه رانندگی را سرقت می‌کردند.

آنطور که این فیلم نشان می‌داد این دو نفر به‌عنوان ارباب رجوع وارد آنجا شده بودند اما پس از خواباندن خانم منشی روی زمین و بستن دهان و پاهایش با نوارچسب، جواهرات او شامل النگو، گردنبند، گوشواره و انگشترهایش را سرقت کردند. این فیلم بازتاب گسترده‌ای در افکار عمومی داشت و برخورد با زورگیران به یک مطالبه عمومی تبدیل شد.

هنوز به درستی معلوم نبود که این زورگیری در کجا اتفاق افتاده است. پیگیری خبرنگار همشهری نشان داد این حادثه اردیبهشت ماه امسال در یک آموزشگاه رانندگی واقع در اراک اتفاق افتاده و پلیس هنوز نتوانسته به سرنخی از زورگیران دست پیدا کند. آنطور که بررسی‌ها نشان می‌داد جواهرات سرقت شده خانم منشی قریب به ۱۲۰میلیون تومان ارزش داشت.

انتشار تصاویر این سرقت وحشیانه سبب شد پلیس با جدیت بیشتری تلاش برای دستگیری زورگیران را ادامه دهد. در این میان چند نفر نیز از شهرهای مختلف با آموزشگاه رانندگی تماس گرفتند و اطلاعاتی درخصوص زورگیران ارائه کردند.

بررسی‌ها ادامه داشت تا اینکه چند روز قبل مأموران پلیس آگاهی اراک به اطلاعاتی دست پیدا کردند که نشان می‌داد زورگیران ساکن شهر اندیمشک هستند و پس از سرقت به آنجا گریخته‌اند. در این شرایط بود که گروهی از مأموران با اخذ نیابت قضایی راهی اندیمشک شدند.

آنها با اطلاعاتی که از مخفیگاه متهمان به‌دست آورده بودند موفق شدند در عملیاتی غافلگیرانه ۲نفر از زورگیران را در مخفیگاه‌شان دستگیر کنند؛ اما سومین نفر به مکان نامعلومی گریخته بود. تحقیق از دستگیرشدگان نشان داد روز سرقت آنها ۳نفر بودند که ۲نفر از آنها برای اجرای نقشه زورگیری وارد آموزشگاه شدند و یکی از آنها جلوی درآموزشگاه منتظر آنها بود. ۲متهم دستگیر شده همان زورگیرانی بودند که وارد آموزشگاه شده بودند.

در این شرایط بود که ۲متهم به اراک منتقل شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند. یکی از آنها گفت: ما به‌عنوان مسافر به اراک رفته بودیم و در خیابان به‌دنبال سرویس بهداشتی بودیم که من وارد آموزشگاه رانندگی شدم و از منشی آنجا خواهش کردم اجازه بدهد از سرویس بهداشتی استفاده کنم.

وقتی منشی می‌خواست دستشویی را نشانم دهد دستش را دراز کرد و من در دستانش تعداد زیادی النگو و جواهرات دیدم و وسوسه شدم. وقتی از آنجا بیرون آمدم ماجرا را با دوستانم در میان گذاشتم و برای چند روز آنجا را زیرنظر گرفتیم و چند روز بعد نقشه سرقت را اجرا کردیم و بعد از آن هم به اندیمشک برگشتیم و طلاهای سرقتی را فروختیم.

بررسی سوابق ۲ متهم دستگیر شده نشان می‌دهد یکی از آنها پیش‌تر به اتهام سرقت بازداشت شده اما دومین نفر سابقه‌ای ندارد.

براساس این گزارش هم‌اکنون ۲ متهم در بازداشت به‌سرمی‌برند و تحقیقات برای دستگیری متهم سوم همچنان در جریان است.

منبع: همشهری
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها