تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

نجات معجزه آسای مرد چوپان از چنگال پلنگ

چوپان ۳۱ ساله که برای چرای گوسفندان به ارتفاعات روستای پنوی لنگرود رفته بود ،هدف حمله خونین پلنگ قرار گرفت و راهی بیمارستان شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از جام‌جم، حسین ۳۱ساله، آخرین فرزند خانواده‌اش است. مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی دارد اما به چوپانی مشغول است. او و خانواده‌اش اهل روستای  پنو در بخش اطاقور لنگرود در استان گیلان هستند که هدف حمله پلنگ قرار گرفت. او هر چند زخمی شده اما در این حادثه تلخ، جان سالم به در برده است.

حسین درباره روزحادثه گفت: اکثر روزها خودم گله گوسفندان را به ارتفاعات روستا می‌بردم. ساعت۱۱صبح دوشنبه، چهارم بهمن امسال با ۲۰گوسفند گله‌ام  برای چرا به ارتفاعات روستایمان، پنو رفتم. حدود ساعت یک و نیم عصر دیدم بوته‌های پایین ارتفاعات تکان می‌خورد. گفتم شاید گراز در میان  بوته‌ها پنهان شده است.منتظر دیدن گراز بودم که به جای آن پلنگی از میان بوته‌ها بیرون پرید. سرجایم میخکوب شدم. به سمتم پرید. جثه‌اش بزرگ بود. فرصت فرار نداشتم و فقط فریاد زدم کمک. دست‌ها و سرو صورتم زخمی شده بود. صدای یک مرد را شنیدم که فریاد می‌زد رهایش کن. پلنگ انگار با شنیدن آن صدا ترسید و با پرت کردن من به پایین پرید. پلنگ به سرعت فرار کرد و داخل جنگل رفت و ناپدید شد.

مرد زخمی ادامه داد: گوشی‌ام کناری افتاده بود، به سختی آن را برداشتم و اولین شماره‌ای که آمد، دهیار بود. به او زنگ زدم و گفتم کمکم کنید، پلنگ زخمی‌ام کرد و بعد نیمه جان شدم. چوپانی که با فریادهایش پلنگ را فراری داده بود، بالای سرم آمد و بعد هم کمک آورد و نجاتم داد. در بیمارستان بستری شدم. حدود شش ساعت در اتاق عمل بودم و هنوز تحت درمانم. باورم نمی‌شود که زنده‌ام، خدا معجزه کرد و دوباره به من زندگی بخشید. 

امیر جهانی، دامداری که آن روز به طور اتفاقی حسین را دید و نجاتش داد گفت: اهل روستای تیک‌سر هستم. مثل حسین برای چرای گله به ارتفاعات پنو رفته بودم. گله‌ام سمتی از رودخانه و گله او سمت دیگر رودخانه بود. صدای فریاد وکمک شنیدم و سمتش رفتم. دیدم پلنگی به آن چوپان حمله و زخمی‌اش کرده، جانش در خطر بود، فریاد زدم رهایش کن. پلنگ انگار ترسید و چوپان زخمی را رها کرد و رفت.  با فرار پلنگ،بالای سر مرد چوپان رفتم. دهانش پر از گل بود که با آب آن را شسته و خارج کردم. بعدهم بومیان منطقه را برای کمک آوردم. اگر آنجا نبودم، پلنگ جان او را می‌گرفت.

چند سال قبل هم برادر خودم هدف حمله پلنگ قرارگرفت و زخمی شد و خدا معجزه کرد که زنده ماند.  این در حالی است که شهرام رحمانی، دهیار روستای پنو هم در این باره گفت: بعد از ظهر روز حادثه حسین به من زنگ زد و با صدای بریده بریده گفت پلنگ به او حمله کرده و زخمی شده است. بعد صدایش قطع شد. سابقه داشت که در استان گیلان و در روستاهای مختلف در چند سال اخیر پلنگ به دامداران حمله و آنها را زخمی کند. با اهالی، خودمان را به محل رساندیم که او را زخمی یافتیم.

همچنین،علی اصغر روشنی ،مسؤول روابط عمومی اداره محیط زیست استان گیلان نیز گفت: از طریق اهالی روستای پنو از ماجرا مطلع شدیم. بر اساس  گفته چوپان زخمی، پلنگ به وی حمله کرده که مرد نجات دهنده او نیز حضور پلنگ را تایید می‌کند. بنابراین با هماهنگی‌های لازم قرار شد تیمی از کارشناسان محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان و شهرستان لنگرود به محل حادثه اعزام و وضعیت بیمار را بررسی کنند. اگر مشخص شود حیوانی که به او حمله کرده، پلنگ بوده سعی می‌شود از نظر قانونی برای تامین هزینه‌های درمانی وی اقدامات لازم انجام گیرد.

منبع: جام جم
این مطلب برایم مفید است
۴ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها