کد خبر 583046

دختران دم‌ بخت در تله خواستگارِ مامور نما

یک مامور قلابی با فریب دختران جوان و بیهوش‌ کردن‌شان از آنها اخاذی می‌ کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شهروند، چند روز قبل دختر جوانی به اداره ۵ پلیس آگاهی پایتخت مراجعه و از مردی که مقدار زیادی پول از او اخاذی کرده بود، شکایت کرد. دختر جوان ‌اعلام کرد که مدتی قبل در صفحه اینستاگرام با مرد جوانی به نام کوروش آشنا شدم. کوروش عکس‌های زیادی با لباس نظامی در صفحه اینستاگرامش گذاشته بود و خودش را هم مامور پلیس معرفی کرد. او بعد از مدتی به من پیشنهاد ازدواج داد و با توجه به شغلی که داشت، با این ازدواج موافقت کردم.

دختر جوان در ادامه اظهاراتش ادامه داد که چند روز بعد از این پیشنهاد، به بهانه صحبت درخصوص زندگی آینده با من قرار گذاشت و در میان راه با دادن آبمیوه مسموم مرا بیهوش کرد. او مرا به باغی در اطراف تهران برد و در حالی که من حال خوبی نداشتم و نیمه‌بیهوش بودم، یکسری رسید از من گرفت که نشان می‌داد با میل خودم پول‌ها را به حساب کوروش واریز کرده‌ام. بعد هم کلی عکس و فیلم از من تهیه کرد و با این تهدید که اگر از این ماجرا به کسی حرف بزنم، عکس و فیلم‌هایم را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد، مرا آزاد کرد. اما کوروش دست‌بردار نبود و مدام به بهانه انتشار تصاویر از من اخاذی می‌کرد. اخاذی‌های او ادامه داشت و درنهایت تصمیم گرفتم ماجرا را به پلیس اطلاع دهم.با شکایت دختر جوان تحقیقات از سوی کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد. در ادامه تحقیقات کارآگاهان با شکایت‌های مشابه مواجه شدند.

شکایت‌هایی درخصوص مامور قلابی که عکس‌هایی با لباس‌های نظامی در فضای مجازی منتشر می‌کرد و با این ترفند اعتماد دختران و زنان جوان را جلب کرده و با کشاندن به باغی اقدام به مسمومیت و تهیه فیلم و بعد از آنها اخاذی می‌کرد. 

با برررسی‌های صورت‌گرفته از سوی کارآگاهان، «کوروش» در شهرستانی اطراف تهران شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضائی، متهم جوان دستگیر شد.مرد جوان به اخاذی‌های خود اعتراف کرد و گفت که لباس‌های نظامی را از بیرون تهیه کرده و با آنها عکس می‌انداختم و در صفحه اینستاگرامم می‌گذاشتم. به این شیوه اعتماد شاکیان را جلب کرده و بعد هم با مسمومیت و تهیه فیلم و عکس، اقدام به اخاذی می‌کردم.تحقیقات در رابطه با جرایم احتمالی این مامور قلابی ادامه دارد.

ارسال نظر