کد خبر 580134

سرقت ۶۰ میلیاردی از یک شرکت

فرمانده انتظامی البرز از دستگیری ۳ سارق و یک مالخر تجهیزات یکی از شرکت‌های مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد به ارزش ۶۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی البرز  گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرک صنعتی شهرستان به ارزش ۶۰ میلیارد ریال، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی  این استان قرار گرفت.

 فرمانده انتظامی البرز افزود: تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که سارقان در یک گروه ۳ نفره در نیمه‌های شب با شیوه توپی زنی وارد شرکت شده و اقدام به سرقت تعداد زیادی کارت گرافیکی کرده اند.

او گفت: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و به کارگیری اقدامات پلیسی-اطلاعاتی ردپای یکی از سارقان سابقه دار شهرستان را در این سرقت مشاهده و پس از شناسایی مخفیگاه او، در عملیاتی غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی اشتهارد منتقل کردند.

سردار محمدیان افزود: در تحقیقات تکمیلی، متهم ابتدا منکر دخالت در سرقت اموال شرکت بود، اما پس از مشاهده مستندات پلیس لب به اعتراف باز کرد و به سرقت تعداد زیادی کارت گرافیکی با همدستی ۲ نفر دیگر اقرار کرد.

فرمانده انتظامی البرز با اشاره به شناسایی و دستگیری همدستان متهم در عملیات‌های جداگانه،  گفت: با تلاش‌های انجام شده مالخر اموال مسروقه شناسایی و در یکی از استان‌های غربی کشور دستگیر شد.

او با بیان این که متهمان پس از تکمیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و اموال مسروقه به مال باختگان بازگردانده شد، افزود: تجهیز اماکن صنعتی به دوربین و در نظر گرفتن نگهبان برای آن‌ها، تا حد زیادی از به هدف رسیدن سارقان در سرقت‌ها پیشگیری می‌کند.

ارسال نظر