کد خبر 577846

سیل مهاباد ۵میلیارد تومان به زیرساخت‌ های شهری خسارت زد

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: سیلاب روز چهارشنبه نزدیک ۵۰ میلیارد ریال به زیرساخت های شهری منطقه مکریان شهرستان مهاباد خسارت وارد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین  به نقل از مهر، امیرعباس جعفری در خصوص جزئیات خسارات سیلاب در منطقه مکریان مهاباد اظهار کرد: بر اثر بروز سیلاب روز چهارشنبه هفته جاری ۷۵ منزل مسکونی دچار آب گرفتگی و ۳۵ دستگاه خودرو نیز آسیب دید.

وی ادامه داد: همچنین سیلاب موجب بروز خسارات کشاورزی در بیش از ۵۰۰ هکتار زمین زراعی و باغی در این منطقه شد که پس از تشکیل جلسات بر اساس ارزیابی کارشناسان نزدیک ۵۰ میلیارد نیز زیرساخت‌های شهری منطقه خسارت دیده‌اند.

جعفری با بیان اینکه با تلاش شهرداری، دستگاه‌های خدمات رسان وضعیت منطقه مکریان در مهاباد به حالت عادی بازگشته است، گفت: با توجه به هشدار هواشناسی استان مبنی بر وقوع سیلاب به دلیل بارانی بودن هوای شهرهای استان نیروی‌های مدیریت بحران در آمادگی کامل به سر می‌برند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: ساخت و ساز در بستر مسیل‌ها از دلایل مهم بروز سیل در مهاباد بود که با برنامه ریزی های لازم از جمله احداث سیل بندها در بالادست می‌توان جلوی تکرار آن را گرفت.

جعفری اضافه کرد: با توجه به امکان تکرار این حادثه در این شهرستان به ویژه در منطقه "مکریان" نیاز است تا مطالعات لازم صورت گرفته و اقدامات لازم از جمله ایجاد زیرساخت‌ها به ویژه کانال‌های انتقال آب به صورت کاملاً حساب شده احداث شود.

ارسال نظر