کد خبر 577159

فروشنده حیات وحش در فضای مجازی محکوم شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار، از صدور رای محکومیت دو متخلف محیط زیستی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  مهر، شیدا اکار گفت: در راستای کنترل و نظارت بر فعالیت صنایع و واحدهای صنعتی شهرستان و برخورد قانونی با متخلفان زیست محیطی، یک واحد بازیافت ضایعات فلزات گرانبها و استحصال طلا و نقره به پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال محکوم شد.

وی افزود: با توجه به فعالیت غیر مجاز و آلاینده این واحد و به دلیل عدم توجه به اخطاریه‌های زیست محیطی صادره مبنی بر توقف فعالیت آلاینده و اخذ مجوزهای قانونی و ادامه روند انتشار آلودگی موضوع از طریق واحد حقوقی این اداره پیگیری و مسئول مربوطه به مرجع قضائی معرفی شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار اظهار داشت: همچنین یک فرد متخلف دیگری که در فضای مجازی و انظار عمومی اقدام به خرید و فروش غیر مجاز حیوانات وحشی می‌کرد، توسط یگان حفاظت محیط زیست این اداره شناسایی و به مرجع قضائی معرفی شد که پس از بررسی پرونده توسط مراجع قضائی به استناد ماده ۱۰ قانون شکار و صید به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

به موجب ماده ۱۰ قانون شکار و صید، خرید و فروش، عرضه و نگهداری و حمل و صدور کلیه جانوران وحشی و زنده و کشته و اجزای آن بدون تحصیل پروانه سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع و جرم بوده و متخلف مستوجب مجازات است.

 

ارسال نظر