کد خبر 577148

مرگ تلخ مرد فداکار در صحنه نجات دوست صمیمی

کارگر کارگاه تولید سرکه در کرمان وقتی متوجه شد همکارانش در مخزن سرکه گرفتار شده‌اند برای نجات آنها وارد مخزن شد اما در اثر استنشاق گاز سرکه جان باخت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رکنا، ساعت یک ظهر روز یکشنبه نهم آبان خبر  مرگ  یک کارگرجوان در کارگاه تولید سرکه به پلیس و اورژانس اعلام شد و خیلی زود تیمی از گشت کلانتری راهی کارگاه در حوالی بزرگراه امام صادق کرمان شدند. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد مرد ۴۰ ساله‌ای به نام عباس که از کارگران فنی این کارگاه بوده در اثر استنشاق گاز اسیدی سرکه جان باخته است.

دو کارگر جوان دیگر که دراثر این  گازگرفتگی  دچار مسمومیت شده بودند برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.  یکی از شاهدان حادثه گفت: وقتی امیر حسین وعلیرضا برای نظافت به داخل مخزن ۴ متری رفته بودند در اثر  گازگرفتگی  سرکه که شبیه جوهر نمک است حالشان بد شد.

در این میان عباس که از کارگران فنی کارگاه بود با شنیدن صدای کمک آنها برای نجاتشان اقدام می‌کند و با طناب وارد مخزن می‌شود اما متأسفانه او نیز دچار  گازگرفتگی  می‌شود. کارگر دیگری که بیرون از مخزن بوده با شنیدن صدای کمک سعی می‌کند با دستگاه سنگ فرز حفره‌ای در مخزن ایجاد کند تا همکارانش را از کام مرگ نجات دهد. او در کمتر از۵دقیقه توانست با برش مخزن سه همکارش را بیرون بکشد که درهمین لحظه آتش‌نشانی سر می‌رسد وعملیات بعدی نجات مصدومان انجام می‌شود.

کارگران نجات یافته اعلام کردند که تمام آموزش‌های لازم را دیده بودند اما آن روز با وجود اینکه ماسک هم داشتند دچار حادثه شدند و همکارشان عباس را که پدر سه فرزند بود از دست دادند.

ارسال نظر