کد خبر 550995

سرقت‌ های سریالی با آب‌ میوه مسموم

سارق سابقه‌داری که به طعمه‌هایش آب‌میوه مسموم می‌خوراند و سپس دست به سرقت می‌زد، به دام افتاد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، اوایل تیرماه پرونده‌ای با موضوع سرقت به روش بیهوشی در کلانتری 145 ونک تشکیل و با دستور قضائی پرونده برای پی‌جویی و کشف جرم به پلیس آگاهی ارجاع داده شد. شاکی در تحقیقات ابتدایی گفت: داخل حیاط بیمارستان نشسته بودم که جوانی حدودا 30‌ساله نزد من آمد و با تعارف آب‌میوه‌ای که در دست داشت، کنارم نشست و من پس از نوشیدن آب‌میوه ناگهان بیهوش شدم و پس از ساعتی که به هوش آمدم متوجه شدم مورد دستبرد سارق جوان قرار گرفته‌ام و مقداری وجه نقد و تلفن همراه و ساعت مچی‌ام به ارزش تقریبی 50 میلیون تومان به سرقت رفته است.

پرونده برای رسیدگی تخصصی به تیم مبارزه با سرقت به‌عنف ارجاع داده شد که کارآگاهان با حضور در بیمارستان و بررسی سرنخ‌های موجود، موفق شدند تصویر سارق را که فردی حدودا 27‌ساله، قد‌بلند و دارای مو و محاسن روشن بود، به دست آورند.

مأموران ضمن ارائه هشدار به پرسنل بیمارستان و آموزش‌های لازم به آنان، با توجه به سریالی‌شدن سرقت‌ها به مراقبت در محل مدنظر پرداختند و در نهایت متهم را به نام علیرضا دستگیر کردند. این فرد در تحقیقات اولیه با اظهاراتی ضد‌و‌نقیض سعی در کتمان حقیقت داشت و منکر هرگونه سرقت بود، اما با ارائه دلایل و مستندات به جرمش اعتراف کرد و گفت: در ابتدا با جلب اعتماد مراجعان به بیمارستان در یک فرصت مناسب با استفاده از قرص خواب‌آور که داخل آب‌میوه یا چای ریخته بودم، سوژه را ترغیب به نوشیدن می‌کردم و پس از بیهوشی فرد، اموالش را شامل موبایل و وجه نقد می‌دزدیدم.

علیرضا در ادامه اظهار کرد: امسال پس از آزادی از زندان 10 نفر را در بیمارستان‌های شلوغ و پرتردد با این روش هدف سرقت قرار دادم و اموال مسروقه را پس از سرقت به شخصی به نام احمد در محدوده خیابان مولوی تهران می‌فروختم و درآمد به‌دست‌آمده را صرف امور روزمره خودم می‌کردم. بعد از اعترافات علیرضا، مالخر اموال سرقتی نیز در محدوده خیابان مولوی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش تعدادی اموال مسروقه کشف شد. این متهم نیز در تحقیقات پلیسی به خرید اموال مسروقه اعتراف کرد. سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال،‌ رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر گفت: تا به حال هشت نفر از شاکیان شناسایی و پس از اخذ اظهارات به دادسرای مربوطه معرفی شده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر