کد خبر 534700

هشدار! فروش دارو‌های فاسد به جای داروی کرونا

رییس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی در خصوص خرید و فروش دارو‌های تقلبی مربوط به کرونا در فضای مجازی، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  باشگاه خبرنگاران ، سرهنگ داود معظمی گودرزی رییس پلیس فتا  تهران بزرگ گفت: فردی در مراجعه به پلیس مدعی شد در فضای مجازی اقدام به خرید داروی مربوط به کرونا کرده و زمانی که جهت استفاده آن با پزشک مشورت کرد متوجه شده که دارو‌ها فاسد و تاریخ گذشته است.

وی افزود: شاکی در ادامه اظهارات خود گفت باتوجه به نیاز مادرم به این داروها، در فضای مجازی جستجو کردم و در فضای تلگرام با شخصی ناشناس که خود را از وارد کنندگان این دارو معرفی کرد، آشنا شدم و پس از صحبت‌های اولیه بنده مبلغ زیادی جهت خرید این دارو‌ها برای وی واریز کردم و پس از دریافت دارو‌ها با بررسی پزشک مشخص شد این دارو‌ها به هیچ عنوان قابل استفاده نیست.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را آغاز کرده و متوجه شدند مجرم با ایجاد یک کانال تلگرامی در فضای مجازی اقدام به فروش دارو‌های فاسد و غیرقابل استفاده تحت عنوان دارو‌های کرونا به افرادی که نیازمند این دارو هستند می‌کند.

وی افزود: با به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم وی در مخفیگاه خود در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و بیش از ۳۰۰ قلم داروی غیرقابل استفاده مربوط به کرونا از محل اختفای وی کشف شد.

رییس پلیس فتا پایتخت گفت: متهم در ابتدا هرگونه جرمی را انکار می‌کرد، اما پس از روبه رو شدن با شاکی پرونده و ادله دیجیتال ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش دارو‌های فاسد اعتراف کرد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: باید توجه داشت که خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد نیز کلاهبردار هستند، بسیاری از این افراد اصلا دارویی در اختیار ندارند و با یک جست و جوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می‌کنند و مدعی داشتن دارو‌های نادر هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر