کد خبر 531783

استاد دانشگاه به خاطر شکست در بورس خودکشی کرد

استاد دانشگاه به خاطر اینکه سرمایه اش در بورس از دست رفته بود دست به خودکشی زد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رکنا، یک کارشناس با اشاره به خودکشی یک استاد دانشگاه به دلیل بر باد رفتن سرمایه‌اش در بورس اضافه می‌کند: «چند روز بعد در همین راستا یکی از اساتید اقتصاد دانشگاه در برنامه رادیویی بازار تهران با گریه فراوان خبر از خودکشی همکاران دانشگاهی خود در پی ریزش بورس را داد.

وی متذکر شد بسیاری از اقتصاددانان و فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط حتی با داشتن مهارت لازم تاوان سنگینی را در اثر ریزش بورس داده‌اند و سرمایه‌های خود به شکلی ناباورانه در حال سوخت شدن می‌بینند و به عجز و ناتوانی کامل رسیده‌اند این خبرها واکنش بسیار زیادی در بین فعالین بازار سرمایه و کارمندان شرکت‌های کارگزاری را به همراه داشت هر روز تعداد زیادی از مردم با تماس به کارگزاری‌ها و با اندوه فراوان از دست رفتن سرمایه‌ها و حاصل سال‌ها پس‌انداز خود را از اپراتورهای کارگزاری‌ها طلب می‌کند. »

بورس در اولین هفته خردادماه ۱۴۰۰ با روند نزولی کار خود را به پایان رساند در این هفته شاخص کل بورس نسبت به هفته قبل ریزش ۴۵۹۰۰ واحدی را تجربه نمود بطوری که در روز شنبه با افت ۲۷۰۰۰ واحدی وارد کانال۱۰۹۵۰۰۰واحد شد اما در نهایت با اندکی مثبت شدن شاخص در ۲ روز پایانی هفته به عدد۱۱۰۹۳۴۹رسید. همچنین شاخص کل هم وزن گرچه در روز پایانی اندکی مثبت شد اما در حال افت شدید می‌باشد به طوری که کانال ۴۰۰ هزار واحدی را از دست داده و هم اکنون در محدوده سیصد و هشتاد و سه هزار و ۱۵۰ واحد قرار دارد اما در فرا بورس وضعیت به طور دیگری است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۸ ۱

  خداوند از باعث و بانی و حمایت کنندگان و سکوت کنندگان در قبال این سرقت از جیب ملت نگذرد. در تاریخ سابقه ندارد که دولت به جای رفاه مردم و حمایت از سرمایه های آنها، مردم را به سرمایه گذاری دعوت کند و جیب آنها را خالی کند.

 • ناشناس
  ۳ ۲

  دولت تدبیر و امید مبارک رای دهنده هاش

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خدایا چه کسی پاسخگوی خونهای به ناحق ریخته خواهد.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   اولا: ورود به بازاری که قیمت هاش ظرف چند ماه 21 برابر شده بود یعنی بالاترین ریسک ممکن در دنیا.
   دوما: آدم با دعوت هر کسی به منطقه های پر ریسک مثل بازیهای پانزی، بورس و قمار و شرط بندی نباید وارد بشه.
   سوما: اگر هم به هر دلیلی وارد چنین ورطه های پر خطری شد و بازی رو باخت نباید دیگه علاوه بر اون جون خودش رو هم ببازه که برنده گان بیشتر به ریشش بخندند.
   چهارما: بازنده باید صبر داشته باشه تا شاید جبرانی باشه یا مقصران بازخواست شدند.