کد خبر 517242

خالی کردن حساب به بهانه درج آگهی در سایت

مرد شیاد که به بهانه درج آگهی تبلیغاتی در یکی از سایت‌ها حساب مشتریان را خالی می‌کرد، از سوی پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، چندی قبل مردی با مراجعه به پلیس فتا از برداشت غیرمجاز حساب بانکی‌اش خبر داد و گفت: قصد فروش خودرو خود در یکی از سایت‌های درج آگهی را داشتم، دقایقی بعد از اینکه خودرو را آگهی کردم، پیامکی برایم ارسال شد و در متن پیامک نوشته شده بود برای تأیید و ثبت آگهی باید از طریق لینک ارسال شده مبلغ 20 هزار ریال پرداخت کنم که بنده بدون بررسی و توجه به آدرس صفحه وارد شده، تمام اطلاعات بانکی خود را وارد کردم اما ناگهان بلافاصله تمام موجودی حسابم خالی شد. سرهنگ «داوود معظمی گودرزی» رئیس پلیس فتا اظهار داشت: پس از این شکایت افسر پرونده با دریافت مستندات ارائه‌ شده از سوی شاکی اقدام خود را آغاز کرد و با بررسی همه‌جانبه و بهره‌گیری از روش‌های علمی و فنی سرنخ‌های مهمی به دست آورده و با در کنار هم قرار دادن پازل‌های این پرونده در نهایت به این کلاهبردار سایبری رسیده و موفق به شناسایی هویت وی شد.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد:  با به دست آمدن اطلاعات هویتی و مشخص شدن مخفیگاه متهم، پس از تشریفات قضایی متهم در یک اقدام پلیسی در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا انتقال یافت.

این مقام سایبری با بیان اینکه متهم به برداشت غیرمجاز به مبلغ 2 میلیارد ریال از حساب کاربران فضای مجازی اعتراف کرد گفت: کاربران سایت یا اپلیکیشن‌‌های درج آگهی باید به این موضوع دقت داشته باشند که این برنامه‌ها برای پرداخت وجه از پیام کوتاه استفاده نمی‌‌کند، برای پیشگیری از برداشت‌های غیرمجاز فریب پیامک‌های دریافتی از منابع نامعتبر را نخورده و از باز کردن لینک‌‌های ارائه شده از سوی افراد ناشناس به صورت پیامکی یا در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر