کد خبر 511781

نقشه ناکام هواپیماربایی با اسلحه پلاستیکی

«من بمب‌گذاری شده‌‌ام؛ ریموت دست شخص دیگری هست؛ بگو هواپیما به آسمان اهواز برگردد.» مرد هواپیماربا این جمله را گفت و شروع به تهدید مهماندار هواپیما کرد. او تصور می‌کرد می‌تواند با نشان دادن یک کلت پلاستیکی و چند تکه چوب و چسب که به‌عنوان بمب دور کمرش بسته بود هواپیما را برباید اما دقایقی بعد با هوشیاری پاسداران امنیت پرواز دستگیر شد.

به‌گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، خبر این هواپیماربایی نافرجام برای نخستین‌بار در اطلاعیه روز جمعه سپاه منتشر شد. اطلاعیه‌ای که نشان می‌داد ساعت22:10 پنجشنبه، دقایقی پس از پرواز هواپیمای فوکر100 متعلق به شرکت هواپیمایی ایران‌ایر، یکی از مسافران قصد داشته تا هواپیما را ربوده و به یکی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس منتقل کند اما نقشه این هواپیماربایی با هوشیاری مأموران امنیت پرواز ناکام ماند و هواپیما در نیمه راه در اصفهان فرود آمد. اما این همه ماجرا نبود. یک روز بعد جزئیات تازه‌تری از این حادثه افشا شد که نشان می‌داد برخلاف ادعای هواپیماربا هیچ بمب و اسلحه‌ای در کار نبوده و کلت هواپیماربا پلاستیکی و بمب او چند تکه چوب و چسب بوده است.

جزئیات هواپیماربایی 

هواپیماربای 54ساله که محمدحسین. ح نام دارد در اهواز همراه همسر و 2فرزندش سوار هواپیما شده بود. او با گذشت حدود ٢٠دقیقه از پرواز دست‌نوشته‌ای را به مهماندار داد که روی آن نوشته بود: «من بمب‌گذاری شده‌‌ام؛ ریموت دست شخص دیگری هست.» او از مهماندار خواست این برگه را به امنیت پرواز برساند و بگوید هواپیما را به آسمان اهواز برگرداند. به‌دنبال این پیام تهدیدآمیز مسئول حفاظت پرواز، خلبان و سایر کادر پرواز را در جریان گذاشت و همه برای رویارویی با شرایط یک هواپیماربایی آماده شدند.

وحشت در آسمان

دقایقی از این پیام گذشته بود که ناگهان مرد که یک قبضه کلت کمری به‌دست داشت جلوی کابین خلبان رفت و شروع به تهدید کرد. او می‌گفت هواپیما باید به آسمان اهواز برگردد و اگر ارتفاع کم شود یا هواپیما به زمین بنشیند، آن ‌را منفجر می‌کند. او برای ترساندن کادر پرواز زیپ کاپشنش را پایین کشید و یک جلیقه دست‌ساز انتحاری به آنها نشان داد. در شرایطی که مسافران و کادر پرواز وحشت کرده بودند اما همه‌‌چیز آنطور که هواپیماربا پیش‌بینی کرده بود جلو نرفت و مأموران امنیت پرواز با استفاده از مهارت خود توانستند هواپیماربا را در ردیف سوم هواپیما خلع سلاح کنند و امنیت را به هواپیما برگردانند و باعث آرامش 63مسافر، 4مهماندار و 2کادر پرواز شوند. در همان بازرسی اولیه معلوم شد کلت هواپیماربا پلاستیکی و جلیقه‌ای که وانمود می‌کند بمبی انتحاری است چیزی جز چند تکه چوب، چسب پهن و سیم برق نیست. در این شرایط بود که هواپیما برای انجام بررسی‌های بیشتر در فرودگاه اصفهان به زمین نشست و پس از انتقال به منطقه‌ای امن و بازرسی دقیق هواپیما، معلوم شد که هیچ بمب یا وسیله مشکوکی در آن وجود ندارد.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • باران
  ۸ ۳

  کاش بجای اینکه اینقدر این خبر تکراری رو پخش کنید دلیل اینکه چرا هواپیما ربا که از اهواز سوار شده بوده دوباره میخواسته به اهواز برگرده؟

 • ناشناس
  ۷ ۶

  یه آدم غیر مسلح خالی بند گرفتید چقدر مانور می دین شاخ فیل شکستید

 • خالد بیت غانمی زاده
  ۳ ۵

  به نظر من این فرد اعتیاد به شیشه دارد وتوهمی میباشد

 • ناشناس
  ۴ ۵

  هوشیار بودند که نمیذاشتن سوار بشه. یه معتاد را گرفتن دیگه اینهمه سروصدا نداره.

  • ناشناس
   ۲ ۱

   اینهایی که این نظرها رو دادن مطمئنا اگر خودشون هم تو پرواز بودن جاشون رو خیس می کردن .!!!!

 • حاجیخان
  ۳ ۲

  الان ۵ روز که مدام همین متن و کلمات تکراری رو هی بازنشر میدین.
  لطفا یا جزییات تازه تری بگین یا تمومش کنید دیگه

 • sadegh
  ۱ ۰

  ای بابا چرا ایطوری شد..میخواستیم دوباره شمع روشن کنیم ها..تیف