کد خبر 506639

مرگ پسر ۲ ساله در کانال فاضلاب

سقوط پسر ۲ ساله به کانال روباز فاضلاب در شهرستان کارون منجر به مرگ این کودک شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، در این حادثه «دانیال نواصری»  که در منطقه درویشیه کوت عبدالله زندگی می‌کرد،  به دلیل وجود فاضلاب‌های روباز ناگهان در آن سقوط کرد که باعث مرگ این کودک شد. پیکر این کودک بعد از دو ساعت جست‌وجو پیدا و بیرون کشیده شد.

همزمان با این حادثه شرکت آب و فاضلاب اهواز درباره مرگ این کودک توضیحاتی ارائه داد مبنی بر اینکه  این کانال  متعلق به شهرداری اهواز و برای دفع آب های سطحی در منطقه است که در موازات کانال دفع فاضلاب شرکت آبفا قرارگرفته است.

 در ادامه این توضیحات عنوان شده است: کانال دفع آب های سطحی یادشده در حوزه خدمات شهرداری بوده که مراحل روپوش گذاری نیز از سوی متولی مربوطه صورت پذیرفته و به همین ترتیب بهره‌برداری از آن نیز در اختیار این نهاد است.

شهردار کوت عبدالله مرکز شهرستان کارون گفت: علت مرگ این کودک که گفته می‌شود بر اثر سقوط در جوی روباز در این منطقه رخ داده است، باید توسط مراجع قضایی بررسی شود. «آرش دٌر» به ایرنا بیان کرد: براساس بررسی‌های انجام گرفته اعلام شده است که این کودک ظهر دوشنبه در زیر پلی که روی جوی روبه‌روی خانه این کودک برای تردد ایجاد کرده بودند گرفتار شده و فوت کرده است. با وجود این علت وقوع این حادثه و مرگ کودک باید مورد بررسی قرار بگیرد تا نتیجه‌گیری نهایی انجام شود. شهردار کوت عبدالله بیان کرد: پروژه ایجاد فاضلاب در این شهر همزمان با شهرستان اهواز در حال انجام است تا به طور کامل جوی‌های روباز در این منطقه برچیده شوند.

 سقوط کودکان در کانال فاضلاب‌هایی بدون درپوش یا جوی‌های روباز در مناطق مختلف خوزستان هر از چندگاه خبرساز می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مهدی عباسی لرکی
  ۰ ۰

  با عرض سلام و ادب خدمت همه مردم ایران
  به استحضار میرساند ضعف سیستم مدیریتی در اکثر ادارات خوزستان بیداد میکند و این حادثه ،حادثه ای است که نشات گرفته از بی لیاقتی مسئولینی هست که نه تخصص دارند و نه تعهد به کلان شهر اهواز بنده به نوبه خودم از دادستان محترم کل کشور درخواست عاجزانه دارن که با توحه به اینکه سهم قصور 100 محرز مسئولین از استاندار گرفته تا پایین ترین مسئول در این حادثه محرز بوده، اعلام جرم نمایند و حق این مردم مظلوم و ولایتمدار خوزستان را ارج نهند
  لازم به ذکر است قطعا با این سیستم مدیریتی در استان خوزستان این اخرین حادثه سقوط کودکان بی گناه در چاه فاظلاب نخواهد بود
  مضافا به عرض مسئولین سازمان بازرسی کشور میرساند که در حال حاضر خیابان شهروند 3 واقع در کوی صد دستگاه باهنر الان بیش از یک سال هست که با چنین شرایطی مواجهه بوده و پس از گذشت 9 ماه از ویراتی خیابان اقدام به تعویض لوله های فاظلاب کردند و الان 3 ماه هست که خیابان را همین طور رها کردند و رفتند و زندگی در خیابان شهروند 3 مشابه روستاهای زمان قاجار میباشد
  لطفا به داد مردم برسید