کد خبر 502440

سـارق، سگ صاحبخانه را هم دزدیـد

سارق سابقه دار که در جریان سرقت از یک خانه سگ گرانقیمت صاحبخانه را نیز دزدیده بود پس از ۲ ماه در حالی دستگیر شد که سگ و ساعت شاکی همراهش بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، بیست و پنجم آذر امسال مردی با مراجعه به کلانتری 101 تجریش از سرقت خانه‌اش خبر داد و گفت: حدود ساعت 4 صبح در اتاق خوابیده بودیم که همسرم با شنیدن صدای باز و بسته شدن در تراس بیدار شد اما به تصور اینکه وزش باد باعث این صدا شده اعتنایی نکرده و خوابیدیم تا اینکه حدود ساعت 8 صبح وقتی وارد یکی از اتاق‌ها شدیم با دیدن در تراس که باز و وسایل اتاق که به هم ریخته بود متوجه سرقت شدیم.شاکی با بیان اینکه سارق یک قاب ساعت مچی گرانقیمت، یک دستگاه تبلت و حدود 5/2میلیارد  ریال پول و لوازم با ارزش را سرقت کرده، گفت: ما یک قلاده سگ داشتیم که از نژادی کم یاب و بسیار گرانقیمت بود که سارق آن را هم دزدیده است.بدین ترتیب پرونده برای رسیدگی به پایگاه یکم پلیس آگاهی فرستاده شد و تحقیقات برای شناسایی سارق ادامه یافت.

سرهنگ کارآگاه «سیدعلی شریفی» رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در این باره گفت: بررسی‌های اولیه حاکی از این بودکه سارق از طریق تراس و پنجره آشپزخانه وارد خانه شده که در تحقیقات محلی چهره متهم شناسایی و مشخص شد سارق فردی به‌نام هوشنگ است. بنابراین با شناسایی مخفیگاه سارق، کارآگاهان پس از حضور در محل، هوشنگ که ساعت مچی شاکی را به دست خود بسته و قلاده سگ شاکی را نیز در دست داشت دستگیر کردند.

بدین ترتیب متهم به پایگاه منتقل و در تحقیقات به عمل آمده به جرم خود اعتراف کرد و اعلام داشت به تنهایی خانه شاکی را شناسایی کردم و از لوله گاز بالا رفته و به تراس راه یافتم و سپس وارد خانه شدم اما وقتی متوجه حضور ساکنان در خانه شدم بسرعت اموال موجود در یکی از اتاق‌ها شامل تبلت و گوشی و سگ کوچکی را که آنجا بود، برداشته و فرار کردم. سپس تبلت را به مبلغ شش میلیون تومان به یک مالخر به‌نام سهیل فروختم. سرهنگ کارآگاه سید علی شریفی افزود: درادامه اموال کشف شده به شاکی برگردانده و پرونده به همراه متهم به شعبه 10 بازپرسی دادسرای ناحیه یک فرستاده شد و تلاش برای شناسایی مالخر و کشف تبلت ادامه دارد.رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان به شهروندان توصیه کرد:ساختمان محل سکونت خود را به دوربین مداربسته تجهیز کرده و با نصب و استفاده از قفل‌های ضد سرقت و همچنین نصب حفاظ و نرده روی دیوار و پنجره یا بالکن طبقات اول و دوم ساختمان از وقوع چنین سرقت‌هایی پیشگیری نمایند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر