کد خبر 461483

مشاجره بر سر کرایه دو قربانی گرفت

زن محکوم به قصاص پس از ۱۰سال از ارتکاب جرمش در زندان مشهد اعدام شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، سیزدهم فروردین سال 89 که بسیاری از شهروندان مشهدی به کوه و صحرا و دشت رفته بودند تا سیزده به در زیبایی را پشت سر بگذارند، درون شهر حادثه وحشتناکی رخ داد که سیزده به در خونینی را رقم زد.

زن تهرانی 38 ساله که به همراه فرزندانش به مشهد مسافرت کرده بود، در خیابان طبرسی منتظر تاکسی ایستاده بود که راننده یک دستگاه خودروی سواری پس از عبور از کنار این زن و فرزندانش، متوجه شد که آنها مسافر هستند، به همین دلیل مسافتی را دنده عقب گرفت تا مقابل زن جوان رسید.

لحظاتی بعد، زن مذکور به همراه فرزندانش سوار خودرو شدند و راننده به طرف میدان 17 شهریور مشهد حرکت کرد که مقصد مسافرانش بود. وقتی راننده 40 ساله در خیابان 17 شهریور مشهد پدال ترمز را فشرد و خودرو را به حاشیه خیابان کشید تا مسافرانش را پیاده کند. زن جوان اسکناس دوهزار تومانی را به راننده داد و در حالی که فرزندانش را پیاده می کرد، منتظر ماند تا راننده مسافرکش باقی مانده پولش را به او بازگرداند اما وقتی دید راننده قصد حرکت دارد، به او اعتراض کرد که 500تومان باقی مانده کرایه را به او بازگرداند ولی راننده مدعی بود که کرایه او و فرزندانش دو هزار تومان می‌شود!

همین موضوع به مشاجره لفظی و درگیری کشید که ناگهان زن 38 ساله چاقویی را از درون کیفش بیرون آورد و به سوی راننده حمله ور شد. او با ضربات هولناک چاقو، راننده را که هنوز گیج و حیران بود، خون آلود نقش بر زمین کرد.

بنابراین گزارش، دقایقی بعد، همهمه ای در خیابان 17شهریور به راه افتاد و شهروندان حیرت زده، با پلیس و نیروهای اورژانس تماس گرفتند اما اقدامات درمانی به نتیجه نرسید و راننده جوان بر اثر عوارض ناشی از اصابت چاقو جان خود را از دست داد.

این گونه بود که پرونده جنایی تشکیل شد و توسط قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه مورد بررسی قرار گرفت. زن 38 ساله که توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده بود، با بیان جزئیات این حادثه وحشتناک ادعا کرد: وقتی از راننده خواستم تا بقیه پولم را بازگرداند، به من گفت مسافتی را برای سوار کردن شما دنده عقب حرکت کردم بنابراین کرایه شما دو هزارتومان می شود، من هم که از شنیدن این جمله عصبانی شده بودم، او را نفرین کردم و گفتم «آن 500تومان هم صدقه سر بچه هایم باشد!» ولی راننده که انتظار چنین حرفی را نداشت با حالتی خشمگین از خودرو پیاده شد و به صورتم سیلی زد و شروع به فحاشی کرد! دخترم که این صحنه را دید به راننده معترض شد که چرا مادرم را کتک می زنی؟ از آن سو، من که اوضاع را اینگونه دیدم، ناگهان دست به کیفم بردم و چاقوی آشپزخانه را از داخل پلاستیک بیرون کشیدم و در همان حالت عصبانیت ضربه ای به او زدم که نقش بر زمین شد.

در پی اعترافات صریح متهم به قتل و بازسازی صحنه جنایت، این پرونده جنایی به شعبه سوم دادگاه کیفری خراسان رضوی ارسال شد و مورد رسیدگی دقیق قرار گرفت.

«فرشته. ح» که پای میز محاکمه ایستاده بود، در مراحل دادرسی نیز به ارتکاب جرم اقرار کرد و بدین ترتیب قضات دادگاه کیفری با توجه به محتویات پرونده واسناد و دلایل محکمه پسند، رأی به قصاص نفس وی دادند.

بنابراین گزارش، رأی مذکور در شعبه 28 دیوان عالی کشور نیز تایید شد و اینگونه پرونده این جنایت هولناک به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد رسید.

تلاش‌ها برای اعلام گذشت اولیای دم به نتیجه نرسید و در نهایت، مقدمات اجرای حکم قصاص نفس با صدور دستوری از سوی قاضی محمدرضا دشتبان (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) در حالی فراهم شد که بیشتر از 10سال از زمان وقوع جرم گذشته بود. در همین حال، سپیده دم سه شنبه گذشته این زن که دیگر 48 ساله بود، با حضور قاضی زرگر (قاضی اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) و دیگر مسئولان مربوط در زندان مرکزی، پای چوبه دار رفت و به مجازات رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری