کد خبر 440595

زنده شدن زن جوان در سردخانه

زن جوان لرستانی که بر اثر سکته قلبی جان باخته بود در سردخانه زنده شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، عبدالرضا شهبازی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اعلام این خبر به مهر گفت: یک خانم ۴۲ ساله که به‌دلیل سکته فوت کرده بود، بعد از ۱۸ ساعت در سردخانه، زنده و به بیمارستان شهید مدنی خرم آباد منتقل شد.

وی اظهار داشت: این زن پس از تأیید مرگ به سردخانه «بهشت رضا» خرم آباد منتقل شده بود اما صبح روز بعد که پزشکی قانونی برای معاینه جسد و صدور جواز دفن مراجعه می‌کند مشاهده می‌شود این خانم نفس می‌کشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه وی به بیمارستان شهید مدنی خرم آباد منتقل شده گفت: تیم پزشکی به محض اطلاع از ماجرا وارد عمل شد و دقایقی بعد زن جوان احیا شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • یکی از هشتاد میلیون
    ۰ ۰

    این نشان دهنده اینستکه یا علم پزشکی در تشخیص مرگ واقعی دچار خطا بوده و کاملاً قابل اتکا نیست یا علم پزشکی در تشخیص مرگ واقعی دچار اشتباه نیست ولی برخی متصدیان تشخیص مرگ واقعی، در کارشان مهارت و دانش کافی ندارند یا شاید هم در کارشان سهل انگاری میکنند. کافیست تصور کنیم اگر این خانم لرستانی پیش از بازگشت قابل تشخیص دفن میشد چه فاجعه ای برای او میتوانست رخ دهد، زنده به گور شدن و مرگ تدریجی بینهایت زجرآور، توأمان با وحشت و یأس غیرقابل تصور در گودال تاریک قبر. تصاویری از برخی عراقیهای زنده بگور شده به توسط داعش در سطح وب موجود هست بد نیست نظری بدانان انداخته شود تا از روی ظاهر و حالات زنده بگورشدگان، شدت وخامت و فاجعه بار بودن زنده بگور شدن، تاحدودی درک شود. این واقعه و همچنین دیگر وقایعی از این دست که کم وبیش مسبوق به سابقه است، بسیار نگران کننده میباشد