{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 436219

متهم حرفه‌ای که از کسبه خیابان مولوی هفت میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، دوم آذرماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری برای رسیدگی تخصصی از شعبه دوازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 12 تهران به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد. محتویات پرونده حکایت از آن داشت که فردی به نام «حسین» پس از اجاره دفتر در خیابان مولوی تحت عنوان مرکز پخش مواد غذایی مقدار زیادی اقلام خوراکی جمعا به ارزش هفت میلیارد ریال از تعدادی کسبه در آن خیابان خریداری کرده و با ارائه چک‌های سرقتی متواری شده است.

در تحقیقات پلیسی مشخص شد حسین در سال 1394 فوت شده و فرد کلاهبردار با سوءاستفاده از هویت فرد متوفی از کسبه محل خیابان مولوی کلاهبرداری کرده است.

در رصدهای اطلاعاتی هویت واقعی متهم به نام وحید  41 ساله شناسایی و با بررسی سوابق وی مشخص شد او دارای سوابق متعدد کلاهبرداری در شهرستان اراک و بابل است. مال‌باختگان تصویر به‌دست‌آمده از وحید را به‌عنوان متهم پرونده شناسایی کردند. سپس مخفیگاه وحید در حوالی بازار شناسایی و وی با دستور قضائی در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منتقل شد.

وحید در بازجویی‌ها گفت: حدود سه سال در بازار تهران برای شخص متوفی به‌عنوان فروشنده کار می‌کردم. توانسته بودم آشنایی کاملی با نحوه دادوستد داشته باشم. دفتری را در حوالی خیابان مولوی اجاره و سپس با یک‌سری دسته‌چک‌های سرقتی از شکات کلاهبرداری کردم.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر گفت: با تکمیل تحقیقات پلیسی، متهم در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و با صدور قرار وثیقه تحویل زندان شد. تلاش برای شناسایی سایر مال‌باختگان احتمالی ادامه دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری