{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 435537

سارقان مسلح که به قصد سرقت سوار یک تاکسی اینترنتی شده بودند وقتی با مقاومت راننده رو به رو شدند وی را به قتل رساندند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، اوایل اردیبهشت مرد میانسالی به اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت رفت و از سرقت مسلحانه خودرواش خبر داد. او گفت: من راننده هستم و با خودروی پژو پرشیا کار می‌کنم. امروز سه مرد جوان را که قصد داشتند از شهرک غرب به اکباتان بروند سوار خودروام کردم. اما در بین راه، یکی از مسافران اسلحه کلتی را از داخل لباسش بیرون آورد و با تهدید از من خواست که هر چیز با ارزشی دارم به او بدهم و بعد هم مرا از ماشین بیرون انداختند و خودروام را به سرقت بردند.با شکایت مرد میانسال، کارآگاهان پلیس وارد عمل شده و تحقیقات برای دستگیری سارقان مسلح آغاز شد.

گزارش یک جنایت

در حالی که بررسی‌ها برای دستگیری سارقان مسلح ادامه داشت، ساعت 7 صبح ششمین روز اردیبهشت مرد جوانی هراسان با مأموران کلانتری 131 شهرری تماس گرفت و از کشف جسدی در محدوده شهرری خبر داد.با اعلام این خبر موضوع به بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم اعلام شد. با حضور تیم جنایی در محل آنها با جسد مردی در حدود 50 ساله مواجه شدند که هیچ مدرک شناسایی همراهش نبود تا هویت او را برملا کند. در بررسی‌های اولیه علت مرگ اصابت گلوله به ناحیه پهلو از سوی متخصصان پزشکی قانونی اعلام شد.

شناسایی هویت مقتول

در تحقیقات میدانی کارآگاهان به سراغ مرد جوانی رفتند که کشف جسد را اعلام کرده بود و او گفت: در حال رفتن به محل کارم بودم که یک خودروی پژو 405 در خیابان توقف کرد و دو مرد جوان که چهره آنها را نتوانستم ببینم، جسد مرد میانسال را از خودرو به بیرون پرتاب کرده و از محل متواری شدند.با سرنخی که شاهد ماجرا به پلیس داد، مأموران اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت بلافاصله به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه پرداختند. بازبینی دوربین‌ها، شماره پلاک خودروی پژو را در اختیار تیم تحقیق قرار داد. بررسی‌ها نشان می‌داد که خودرو متعلق به زن 45 ساله‌ای به‌نام مهرنوش است. مأموران بلافاصله به سراغ زن جوان رفته و او در تحقیقات گفت: خودرو پژوام در اختیار شوهرم منصور است. شوهرم راننده تاکسی اینترنتی است و شب گذشته برای کار از خانه خارج شد و دیگر از او خبر ندارم.با این احتمال که منصور همان مرد میانسالی باشد که به قتل رسیده بود، از زن جوان خواسته شد برای شناسایی هویت به پزشکی قانونی برود. با حضور مهرنوش در پزشکی قانونی هویت مرد میانسال برملا شده و انگیزه قتل به خاطر سرقت خودروی پژو مطرح شد.

دستگیری در 48 ساعت

شماره پلاک خودروی قربانی به تمامی واحدهای گشت پلیس آگاهی پایتخت اعلام شد. 2 روز پس از قتل منصور، مأموران گشت پلیس در خیابان ولیعصر خودروی پژو مقتول را که دو سرنشین داشت شناسایی کردند. مأموران بلافاصله به سرنشینان خودرو دستور ایست داده و موفق شدند دو مرد جوان به‌نام‌های جهان و فریبرز را دستگیر کنند.

در بازرسی از خودروی متهمان اسلحه کلت کمری و مدارکی که متعلق به دیگران بود کشف شد. دو مرد جوان در تحقیقات اولیه به سرقت مسلحانه از راننده‌های خودروهای اینترنتی و دربستی با همدستی پسری به‌نام ایمان اعتراف کردند. با برملا شدن هویت سومین متهم این پرونده، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت ایمان را نیز بازداشت کردند.

در حالی که تحقیقات در این رابطه ادامه داشت، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت در بازرسی بدنی جهان، به مدرک شناسایی برخورد کردند که متعلق به او نبود.با استعلامات صورت گرفته مشخص شد که مدرک متعلق به مرد میانسالی است که چند روز قبل توسط سه مسافرنما مورد سرقت مسلحانه قرار گرفته و پرونده او در اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت تحت پیگیری است. همچنین در ادامه تحقیقات شاکی دیگری نیز شناسایی شد که به‌همین شیوه خودروی او را به سرقت برده بودند.

سردار لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران در رابطه با این خبر گفت: سه متهم دستگیر شده در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی پلیس پایتخت قرار گرفته و تحقیقات برای بررسی جرایم احتمالی آنها ادامه دارد.

گفت‌و‌گو با متهم به قتل

چه شد که راننده پژو 405 را به قتل رساندید؟

آن شب ما از فرحزاد درخواست خودروی اینترنتی به مقصد خیابان فدائیان اسلام دادیم. دقایقی بعد راننده خودروی اینترنتی که منصور بود درخواست ما را قبول کرد و ما سوار خودرواش شدیم. در خیابان فدائیان اسلام، کلت کمری که همراهم بود را به سمتش گرفتم و از او خواستم که وسایل با ارزشی که دارد را به ما بدهد و از خودرو پیاده شود. اما مرد میانسال مقاومت کرد و من مجبور به شلیک گلوله شدم. وقتی متوجه مرگ منصور شدیم، به‌سمت شهرری رفته و جسد را رها کردیم.

چند خودروی دیگر به این شیوه سرقت کردید؟

دو خودرو، یکی از آنها راننده عبوری بود که خودرواش را دربست کرایه کردیم و آن دیگری راننده خودروی اینترنتی بود.

با خودروهای سرقتی چه می‌کردید؟

چند روزی در خیابان‌ها با خودروی سرقتی گشت می‌زدیم و بعد از سرقت لوازم داخل خودرو آنها را رها می‌کردیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری