کد خبر 429104

شرط دختر برای گذشت از قاتل مادر

مرد میانسال که بعد از درگیری با همسرش او را با چاقو به قتل رسانده بود، پس از محاکمه در دادگاه کیفری یک البرز به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد اما تنها ولی دم پرونده راضی شد به شرط پرداخت صد میلیون تومان از قصاص وی چشم پوشی کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، ماجرا از یک روز سرد پاییزی در سال 91شروع شد. زن جوان که برای کارگری  به یک خانه رفته بود موقع برگشت  سوار یک خودرو شد راننده مرد 50ساله ای بود که در طول مسیر ناخواسته با شنیدن مکالمات تلفنی مهری خانم متوجه شد او زنی بیوه است و برای امرار معاش در خانه های مردم کار می کند. کریم نیز که مرد تنهایی بود به او پیشنهاد ازدواج داد  اما مهری از دختر 18ساله اش که به تازگی ازدواج کرده بود خجالت می کشید و جواب منفی داد اما اصرارهای مرد میانسال سرانجام باعث شد زن میانسال راضی به ازدواج موقت شود به شرطی که دختر و دامادش متوجه نشوند.  ارتباط کریم با مهری پنهان ماند تا اینکه حدود چند ماه بعد  مهری به طرز مرموزی ناپدید شد.

دخترش سحر برای پیدا کردن مادرش همه جا رفت و روزها پیگیری کرد  اما هیچ اثری از مادرش نبود. با اعلام موضوع به پلیس  کارآگاهان توانستند با کنترل تلفن همراه مهری سرنخ هایی  به دست آورند. شماره تماس کریم وپیامک های او نشان می داد که مهری  با این مرد غریبه ارتباط دارد . کریم بازداشت شد تا بازجویی شود.... او منکر رابطه با مهری شد اما وقتی دید پلیس مدارکی در دست دارد به ناچار پرده از راز جنایت خود برداشت . این متهم 50ساله در اظهاراتش مدعی شد با مهری  به خاطر اختلافی که به تازگی باهم پیدا کرده بودند درگیر شده ودرحالی که به شدت عصبانی شده بود بدون اینکه تصمیمی برای کشتن او داشته باشد با چاقویی که در آشپزخانه بود اورا کشت.

بعد از بازداشت متهم وی محاکمه شد و سرانجام او باحکم دادرسان شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد . کریم حدود هشت سال در ندامتگاه مرکزی کرج درانتظار چوبه دار ماند اما تنها بازمانده مقتول که دخترش بود برای پیگیری اعدام قاتل مادرش مراجعه نکرد چرا که باید پول تفاضل دیه را برای اعدام قاتل مادرش می پرداخت و چون توانایی پرداخت این پول را نداشت بدین ترتیب کریم بلاتکلیف در زندان ماند و  روزها وشب هایش با کابوس مرگ  همراه بود .

با پیگیری مددکاران زندان که درصدد جلب رضایت اولیای دم بودند مشخص شد سحر یک فرزند دارد و شوهرش نیز معتاد و بیکار است و سحر در این مدت نتوانسته پیگیر پرونده قتل مادرش باشد. سرانجام وقتی بعد از ۸ سال سحر قاتل مادرش را بار دیگر دید و متوجه شد دراین چند سال در زندان متنبه شده تصمیم گرفت درباره تقاضای قصاص اش تجدید نظرکند.  او این بار  در تصمیم جدیدش مدعی شد اگر  کریم  صدمیلیون تومان  به عنوان دیه مادرش پرداخت کند از حق قصاص می گذرد.  اما کریم مدعی شد چنین پولی ندارد بنابراین مددکاران زندان به دنبال راهی برای کمک به این زندانی هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر