کد خبر 403393

بازهم آلودگی، بازهم تعطیلی مدارس اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تعطیلی برخی از مقاطع تحصیلی شهر اصفهان و برخی از مناطق استان به علت آلودگی هوا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، منصور شیشه‌فروش درباره آخرین وضعیت تعطیلی مدارس اظهار داشت: با توجه به تداوم شرایط آلاینده‌ها، کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای مدیریت بحران اصفهان دوره‌های تحصیلی ابتدایی، پیش‌دبستانی و مهدهای کودک در مناطق 6گانه آموزش و پرورش اصفهان را در روز شنبه تعطیل اعلام کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: همچنین دوره‌های تحصیلی ابتدایی، پیش‌دبستانی و مهدهای کودک زرین‌شهر، باغبهادران، فولادشهر، فلاورجان، پیربکران، مبارکه، شاهین‌شهر، برخوار، خمینی‌شهر، نجف‌آباد و کاشان روز شنبه تعطیل خواهند بود.

بر اساس این گزارش، پیش از این  مدیرکل هواشناسی اصفهان اعلام کرده بود به سبب کاهش فعالیت سامانه‌های جوی، نفوذ توده هوای سرد در سطح زمین، پایداری جو و تشکیل لایه وارونگی دما از اواخر گذشته تا پایان هفته آینده شرایط برای افزایش و انباشت آلاینده‌های جوی مهیا است که این شرایط سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در کلان شهر اصفهان و شهرک‌های صنعتی استان می‌شود، بنابراین تمهیدات و اقدامات لازم در جهت کاهش انتشار آلاینده‌ها توصیه می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر