کد خبر 388270

زن همسایه راز مرگ مرد سرایدار را فاش کرد

مرد افغانستانی که با همدستی دخترعمه‌اش نقشه قتل شوهر او را طراحی کرده بود ۷ روز بعد از جنایت به قتل اعتراف کرد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، صبح پنجشنبه 18 مهر زن جوانی با مأموران کلانتری 103 گاندی تماس گرفت و از مرگ همسرش خبر داد. او گفت: من و همسرم سرایدار یک مجتمع مسکونی 5 طبقه هستیم. شب گذشته من به همراه دختر 9 ساله و پسر 15 ساله‌ام برای میهمانی به خانه پدرم در منطقه شهرری رفتیم. اما شوهرم نیامد چون کار داشت امروز صبح که به خانه برگشتیم با جسد او رو‌به‌رو شدیم تصور می‌کنم که همسرم سکته کرده است. به دنبال این تماس، مأموران کلانتری راهی خانه این زوج افغانستانی در زیرزمین مجتمع 5 طبقه شدند. با حضور در محل، آنها در حالی با جسد مرد سرایدار مواجه شدند که آثار کبودی روی گردن و ضرب و جرح روی بدنش مشاهده می‌شد. بنابراین فرضیه قتل از سوی کارآگاهان قوت گرفت.

ردپای یک آشنا

موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد و بلافاصله بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه در خیابان آفریقا، خیابان انصاری شدند.

با حضور تیم تحقیق در محل جنایت کارشناسان دریافتند ساعت زیادی از مرگ وی گذشته و این احتمال از سوی متخصصان پزشکی قانونی مطرح شد که وی شامگاه چهارشنبه به قتل رسیده باشد. همچنین با توجه به سالم بودن در ورودی و از آنجایی که خانه به هم ریختگی نداشت و سرقتی نیز صورت نگرفته بود، فرضیه قتل به دست یک آشنا پررنگ‌تر شد. در ادامه تحقیقات کارآگاهان به سراغ همسایه‌های ساختمان رفتند که یکی از آنها به مأموران گفت: من و صفیه - همسر مقتول- باهم دوست هستیم و گاهی اوقات او برایم درددل می‌کرد. چند وقت قبل صفیه برایم تعریف کرد که دل به پسردایی 19 ساله‌اش به نام علی احمد بسته و مدت‌هاست که با او رابطه پنهانی دارد. همچنین دختر و پسر مقتول نیز در تحقیقات مدعی شدند که 6 ماه است که پدر و مادرم با هم قهر بوده و صحبت نمی‌کردند.

سناریوی قتل

اظهارات زن همسایه، تناقض‌گویی‌های همسر مقتول و صحبت‌های فرزندان خانواده باعث شد که تیم تحقیق بار دیگر به سراغ زن 33 ساله مقتول بروند. صفیه که با مدارک پلیسی مواجه شده بود راز رابطه پنهانی‌اش را برملا کرد و گفت: سال گذشته در مراسم فوت دختر دایی‌ام (خواهر قاتل) بعد از مدت‌ها علی احمد را دیدم. بعد از مدتی مشکلات زندگی‌ام را برای او تعریف کردم. به او گفتم که با شوهرم مشکل دارم. بعد از شنیدن این ماجرا، او پیشنهاد داد که از همسرم جدا شوم. اما شوهرم راضی به این جدایی نبود درنهایت علی احمد پیشنهاد قتل او را داد. طبق نقشه شب حادثه به بهانه رفتن به خانه پدرم، آنجا را ترک کردم. بعد از آن نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است اما تصور می‌کنم که او به خانه ما آمده و همسرم را به قتل رسانده است. با اعترافات زن جوان، مأموران علی احمد را بازداشت کردند و مرد جوان در تحقیقات اولیه منکر جنایت شد، این درحالی بود که در بازرسی بدنی از وی آثار خراشیدگی و درگیری به چشم می‌خورد.

به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران، هردو نفر بازداشت شده و تحقیقات برای رازگشایی این جنایت ادامه داشت تا این‌که یک هفته پس از این جنایت مرد جوان لب به اعتراف گشود و گفت: دلم برای دخترعمه‌ام می‌سوخت و برای همین دنبال راه حلی بودم تا از آن زندگی سخت نجات پیدا کند.  با اعتراف صریح متهم با دستور بازپرس غلامی از شعبه 3بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ این زن و مرد در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر