کد خبر 386958

حکم پورشه سوار اصفهانی صادر شد

این راننده متخلف از جنبه عمومی جرم به تحمل سه سال حبس تعزیری و ممنوعیت خروج از کشور به مدت دو سال محکوم شد ،که اجرای یک سوم از مجازات حبس وی به صورت تعلیق درآمد .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: در پی وقوع برخورد سواری پورشه با پراید و فوت راننده پراید در پی آن ، تحقیقات اولیه این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان بررسی شد . 
محمدرضا حبیبی افزود: بر این اساس شعبه 122 دادگاه کیفری 2 با بررسی عوامل موثر در این پرونده ، بی احتیاطی راننده خودروی پورشه را در رانندگی محرز دانست  و وی را مستند به قوانین مربوطه در قانون مجازات اسلامی از جنبه خصوصی بزه به پرداخت یک فقره دیه کامل از جهت قتل غیرعمد و پنح درصد دیه کامل از جهت برخی جراحات در حق اولیای دم محکوم کرد.

وی گفت: همچنین این راننده متخلف از جنبه عمومی جرم به تحمل سه سال حبس تعزیری و ممنوعیت خروج از کشور به مدت دو سال محکوم  شد ،که اجرای یک سوم از مجازات حبس وی به صورت تعلیق درآمد .

رییس کل دادگستری استان افزود :  حکم از نوع مراقبتی بوده و با عنایت به ماهیت جرم ارتکابی به منظور اصلاح و افزایش آگاهی در زمینه لزوم فراگیری آموزه های دینی در احترام به کرامت والای انسان، دادگاه مقرر داشته این متهم در مدت زمان تعلیق حکم حبس، دو جلد کتاب در همین زمینه را مطالعه و پس از فراگیری مضامین آن گواهی مربوطه را از انتشارات یا ناشران این کتاب ها دریافت و به اجرای احکام دادگستری ارائه نماید.

محمدرضا حبیبی گفت: رأی صادره غیرقطعی بوده و قابل تجدیدنظر خواهی در محاکم تجدیدنظر استان است.

اردیبهشت امسال پسر 24ساله پورشه سوار در خیابان کارگر اصفهان  به دلیل سرعت غیر مجاز و رعایت نکردن فاصله طولی پس از برخورد با یک دستگاه پراید متواری شد و راننده پراید به سبب شدت جراحات وارده در بیمارستان جان باخت .

این حادثه در شبکه های اجتماعی  واکنش های زیادی با عنوان واکنش مراجع قضایی به دور دور های شبانه را به همراه داشت .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۳ ۰

    خودش گفته بود دگ کشتم پولشو میدم تموم

  • ناشناس
    ۴ ۰

    چه جالب، پس میشه زد و در رفت بعدش هم دیه اش رو داد و حبس دکوری هم سمبل و عفو و خلاص!