کد خبر 379169

دستگیری سارقان تجهیزات ۱۵میلیاردی یک بیمارستان

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۵ نفر از سارقانی خبرداد که اقدام به سرقت تجهیزات بیمارستانی و وجه نقد از مدارس شمال‌غرب تهران می‌کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در ساعت 2 بامداد 18 خرداد طی تماس شهروندان با مرکز فوریتهای پلیسی 110 ، وقوع یک فقره سرقت اماکن دولتی بیمارستان مسیح دانشوری به کلانتری 164 قائم اعلام شد.

بلافاصله مأموران کلانتری راهی بیمارستان شدند که در بررسی اولیه مشخص شد سارق یا سارقین اقدام به سرقت تجهیزات و قطعات دستگاه سی تی اسکن به ارزش تقریبی 15 میلیارد ریال کرده و متواری شده‌اند.

پرونده با موضوع سرقت اماکن تشکیل و به جهت شناسایی و دستگیری سارقان، به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

نماینده بیمارستان با حضور در پایگاه یکم به کارآگاهان گفت: بیمارستان جهت تجهیز بخش سی‌تی اسکن اقدام به خرید یک دستگاه سی تی اسکن با برند زیمنس کرده و از آنجایی که دستگاه بصورت قطعات مجزا و در قسمت مربوطه نگهداری می‌شد سارق یا سارقان با ورود به بیمارستان در ساعت 2 بامداد اقدام به سرقت قطعات اصلی و مهم دستگاه کرده و متواری شده‌اند. 

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات نماینده بیمارستان راهی محل سرقت شدند که در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد محل سرقت فاقد دوربین مداربسته است؛ بنابراین تصویری از سارق یا سارقان در این بخش از تحقیقات بدست نیامد.

کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات، با یک باند حرفه‌ای سرقت از مدارس شمالغرب تهران روبرو شدند که با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی سرکرده باند بنام اصغر 40 ساله شدند که با تلاش های بی وقفه کارآگاهان وی در مخفیگاهش واقع در محدوده کاشانک شناسایی و در مورخه ششم مرداد دستگیر شد که بلافاصله به سرقت از مدارس معترف شد و اظهار داشت سرقت ها را به اتفاق 4 نفر دیگر از همدستانش انجام داده است.

به دنبال اظهارات مرد جوان، سه نفر دیگر از اعضای باند طی چندین عملیات جداگانه دستگیر و به پایگاه منتقل شدند.

در ادامه تحقیقات سرکرده باند گفت: همدست دیگرمان بنام صابر 37 ساله یکی دیگر از اعضای اصلی باند است؛ بر همین اساس کارآگاهان دستگیری عضو متواری اعضای این باند را در دستور کار خود قرار دادند که با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه وی در محدوده فرجام شده و متهم طی یک عملیات غافلگیرانه مورخه یکم شهریور دستگیر شد.

با توجه به دستگیری تمامی نفرات اعضای باند سرقت از مدارس ، در تحقیقات صورت گرفته از سارقان ، آنها در ابتدا منکر هرگونه سرقت شده ولی با تحقیقات تخصصی لب به اعتراف گشودند و به بیش از 10 مورد سرقت وجه نقد در ساعات پایانی شب و نیمه شب ها از مدارس شمالغرب تهران معترف شدند.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی به بررسی سوابق کیفری اعضای این باند پرداختند که نتایج بررسی ها نشان می داد صابر دارای 8 فقره سابقه کیفری در زمینه های سرقت و مواد مخدر است که همین امر، ظن کارآگاهان مبنی بر اینکه سرقت از بیمارستان مسیح دانشوری کار این باند می باشد را بیشتر کرد.

در ادامه تحقیقات صورت گرفته ، سارقان منکر هرگونه سرقت از بیمارستان دانشوری شدند که پس از انجام تحقیقات متعدد و ارائه دلایل و مستندات نهایتاً پس از 14 روز مقاومت لب به اعتراف گشودند و ضمن قبول سرقت ، صابر اعتراف کرد: اموال را نزد یکی از دوستانم واقع در محدوده سعادت آباد به امانت سپرده ام.

با توجه به اعترافات صابرکارآگاهان راهی محل شدند و کلیه قطعات دستگاه سی تی اسکن به سرقت رفته را در سعادت آباد کشف و به پایگاه یکم آگاهی منتقل کردند.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به دستگیری تمامی اعضای این باند و اعتراف صریح دستگیرشدگان مبنی بر سرقت از مدارس و تجهیزات بیمارستان مسیح دانشوری، اعلام کرد: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر