کد خبر 378635

گاندو باز هم قربانی گرفت

پسر نوجوان وقتی همراه دوستانش برای شنا وارد سد پیشین شهرستان سرباز شده بود بر اثر حمله گاندو زخمی شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، عصر سه‌شنبه نوجوان ۱۳ ساله‌ای به‌نام مصطفی به‌همراه دوستانش به اطراف دریاچه رفته بودند که یک گاندو به او حمله کرد و پسرک را به داخل دریاچه کشاند اما به کمک دوستانش از دست گاندو نجات پیدا کرد.

یکی از بستگان مصطفی گفت: وی به بیمارستان ولایت شهرستان سرباز منتقل شد اما پزشکان این بیمارستان به‌دلیل نبود امکانات موفق نشدند خونریزی را به طور کامل قطع کنند. می‌خواستند او را با آمبولانس به بیمارستان ایرانشهر منتقل کنند که به‌دلیل نبود آمبولانس انتقال او حدود ۸ ساعت طول کشید. این پسر نوجوان در بیمارستان ایرانشهر بستری شده و منتظر عمل است. دست و پای او در این حادثه مجروح شده است.

وحید پورمردان مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: سه نوجوان برای شنا وارد محدوده این تمساح در سد پیشین شهرستان سرباز شده بودند که مورد حمله گاندو قرار گرفته و یکی از آنان زخمی شد. آنها بدون توجه به تابلوهای هشدار دهنده در محل و اخطارهای سازمان حفاظت محیط زیست برای تفریح و شنا به محدوده بالای سد پیشین در شهرستان سرباز نزدیک شدند.

به‌گفته وی، کار نظارت محیط‌بانان و نصب علائم هشدار دهنده جدید در منطقه افزایش یافته است. کارشناسان و محیط بانان با حضور در شهرها و روستاهای محدوده زیست گاندو به تمامی بومیان منطقه اعلام کردند که در این فصل به محل‌های زیست گاندو نزدیک نشوند اما برخی افراد با بی‌توجهی به این هشدارها باعث بروز چنین حوادثی می‌شوند.

سد پیشین، رودخانه باهوکلات و برخی گودال‌های طبیعی آب در شهرستان سرباز واقع در جنوب سیستان و بلوچستان محدوده زیست تمساح پوزه کوتاه ایرانی است، این گونه حیات وحش در فصل تخم‌گذاری و زادوولد بسیار حساس شده و به جانداری که به محل زیست او نزدیک شود حمله می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری