کد خبر 377331

تحقیر، انگیزه مرد معتاد برای قتل هولناک دوستش

مرد معتاد که دوستش را به قتل رسانده و جسدش را دفن کرده‌ بود، با اعتراف به قتل گفت چون نتوانسته تحقیر‌های مقتول را تحمل کند اقدام به کشتن او کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، ، ۲۶ اردیبهشت ماه امسال زنی  به دادسرای امور جنایی تهران مراجعه کرد و از مفقودشدن همسرش بیژن 55ساله خبر داد. پرونده با دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای جنایی تهران جهت تحقیقات به اداره آگاهی منتقل شد.

زن جوان پس از حضور در پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: همسرم چند روز قبل برای سرکشی از باغ‌ویلای کرج با خودروی شخصی خود (سوناتای مشکی‌رنگ) از منزل خارج شد و تاکنون بازنگشته است؛ حتی به باغ‌ویلای کرج هم رفتم ولی آنجا نبود. در این رابطه به شخصی به نام هرمز که از دوستان صمیمی همسرم است، مظنون هستم.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی و با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند هرمز آخرین شخصی بوده که چندین بار با وی ارتباط داشته و در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد هرمز مدتی است ناپدید شده است که همین موضوع ظن کارآگاهان را به هرمز بیشتر کرد. با به‌دست‌آمدن این اطلاعات دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

کارآگاهان اداره یازدهم ۳۱ مرداد موفق به شناسایی مخفیگاه وی در محدوده خیابان صفا شدند که با هماهنگی بازپرس پرونده وی دستگیر و به اداره اگاهی منتقل شد.

در تحقیقات صورت‌گرفته از هرمز او منکر هرگونه اطلاع از بیژن شد اما با انجام تحقیقات پلیسی و ارائه دلایل و مدارک وی لب به اعتراف گشود و به قتل اعتراف کرد.

هرمز گفت: من اعتیاد شدید به مواد مخدر دارم. با مقتول چندسالی هست دوست هستیم. روز حادثه به وی زنگ زدم تا به منزلم (محل جنایت) برای دیدن مقداری طلاجات که خریده بودم، بیاید. او آمد و پس از گذشت چند دقیقه گفت طلاها قلابی هستند و شروع کرد به تخریب و تحقیر کردن من.

این اقدام مقتول باعث شد که از وی کینه به دل داشته باشم؛ رفتارش جوری بود که گویی با نوچه‌اش رفتار می‌کند تا اینکه خواست برود و بلند شد؛ به سمت راه‌پله رفت و من هم فرصت را مناسب دیدم تا از وی انتقام بگیرم؛ با لوله آهنی که در منزل داشتم، از پشت سر یک ضربه به سر وی کوبیدم و او از پاگرد به سمت کف راه‌پله افتاد و از آنجایی که ساختمان دوطبقه برای خودم است و کسی نبود، بعد از اینکه مطمئن شدم بیژن مرده، اقدام به دفن جسد او در زیر راه‌پله کردم و او را پتوپیچ کردم و رویش بتن ریختم و مدتی متواری شدم.

سرهنگ گودرزی معاون جنایی پلیس آگاهی تهران ضمن تأیید این خبر گفت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات متهم بلافاصله به همراه تیم بررسی صحنه جرم و بازپرس پرونده راهی محل جنایت شدند و با نشان‌دادن محل دفن جسد تیمی از آتش‌نشانی وارد عمل شدند و با تخریب محل، جسد کشف و جهت بررسی به دستور بازپرس پرونده به پزشکی قانونی منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه علی گودرزی گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به قتل و انگیزه قتل که اختلافات شخصی بوده، وی با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه نهم دادسرای جنایی تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف زوایای پنهانی احتمالی پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل قرار گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر