کد خبر 375543

انفجار مغازه لوازم جشن تولد یک کشته برجای گذاشت

قائم مقام سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین از وقوع یک مورد آتش‌سوزی و انفجار در مغازه لوازم جشن تولد در قزوین و کشته و مصدوم شدن دو نفر در این حادثه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، موسی خانی اظهار کرد: این آتش سوزی در خیابان مولوی در ساعت 12:56دقیقه ظهر امروز به سامانه 125 اعلام شد و بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های ۱،۳،۶و۷ در کمتر از سه دقیقه در محل حادثه حضور یافتند.

وی تصریح کرد: با حضور آتش نشانان مشاهده شد که به دلیل وجود وسایل قابل اشتعال و تجهیزات و لوازم تولد و ظروف یکبار مصرف، آتش در حال سرایت به سایر مغازه‌ها بود که با سرعت عمل آتش نشانان از گسترش حریق جلوگیری شد.

این مقام مسؤول در خصوص علت حادثه بیان کرد: دو نفر در بالکن این مغازه در حال نصب دوربین مداربسته بودند به دلایل نامعلوم و احتمالا اتصال برق، مغازه دچار حریق شد و به دلیل سرایت به مواد منفجره قابل استفاده در جشن های تولد انفجارهای پی‌درپی صورت گرفت که در اثر این انفجار نصاب دوربین از بالکن مغازه سقوط و در دم جان خود را از دست داد.

وی ادامه داد: همچنین در این حادثه دستیار نصاب دوربین به شدت دچار مصدومیت شده بود که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

موسی خانی یادآور شد: علت اصلی آتش سوزی و میزان دقیق خسارت در دست بررسی است.

مهدی حسینی مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیز در گفت‌وگویی با تایید این خبر اظهار کرد: با اعلام خبر حریق در ساعت 14:10 دقیقه، بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام و به بررسی پرداخت.

حسینی خاطرنشان کرد: این حادثه در خیابان مولوی روبروی مسجد صالحیه اتفاق افتاده است.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی در پایان گفت: در این حادثه یک نفر مصدوم و یک جوان ۲۲ ساله فوت شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر