کد خبر 369053

حمله مجدد «گاندو» به یک کودک

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: کودک ساکن روستای "کهیربرز" از توابع منطقه دشتیاری شهرستان چابهار امروز مورد حمله گاندو قرار گرفت و از ناحیه پای چپ آسیب دید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وحید پورمردان با اشاره به حمله مجدد گاندو به یک کودک در منطقه بلوچستان، اظهار داشت: این کودک هشت ساله نام "زکریا چرخ" ساکن روستای "کهیربرز" از توابع منطقه دشتیاری شهرستان چابهار امروز مورد حمله گاندو قرار گرفت و از ناحیه پای چپ آسیب دید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مصدوم پس از اقدامات اولیه به بیمارستان انتقال داده شد، در تشریح جزئیات این حادثه گفت: حوالی این روستا در محدوده دشتیاری پلی وجود دارد که در پی بارندگی‌های اخیر زیر پل مقداری آب جمع شده و این کودک که برای شنا به محل جمع شدن آب رفته بود مورد حمله گاندو قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت آب در منطقه بلوچستان خوب شده و اکثر چاه‌ها و آبگیرها پر از آب شده به همین دلیل مردم بدون دقت به اینکه احتمال دهند در آن محدود تمساح وجود داشته باشد سمت آب می‌روند.

پورمردان اضافه کرد: از طرفی چون فصل زادآوری تمساح است این حیوان احساس می‌کند ممکن است کسی نوزادهای او را اذیت کند و یا به قلمرو آن تجاوز کند بنابراین حالت تهاجمی می‌گیرد و حمله می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: خوشبختانه حادثه به خیر گذشت و زخم کودک خیلی کاری نبوده و در حال حاضر همکاران کنار این کودک هستند. ظاهراً پای کودک چند بخیه خورده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر یک اطلاعیه منتشر و به تمام دهیاری‌ها و شوراهای جنوب استان ابلاغ شده و امروز نیز با دو نفر از روسای ادارات جنوب استان صحبت شده که در تریبون نماز جمعه فردا در محدوده بلوچستان و از طریق رسانه‌ها و مردم آگاهی لازم صورت گیرد که مردم در محدوده رودخانه‌های حاشیه سرباز و باهوکلات شنا نکنند.

پورمردان گفت: آب خوبی در بلوچستان جمع شده که با توجه به گرمای شدید منطقه بستر خوبی برای شنا است اما باید بدانیم تمساح در حالت تهاجمی قرار دارد و بسیار خطرناک است. از ابتدای سال تاکنون 2 مورد حمله داشتیم که این دومین مورد بوده  و متاسفانه در مورد اول دست کودک قطع شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری