کد خبر 365795

دستگیری ۳کلاهبردار حرفه‌ای در پایتخت

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۳کلاهبردار حرفه ای و اعتراف به ۱۰۰کلاهبرداری خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهمان به بهانه پیش فروش خودرو از مالباختگان ۱۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.

سرهنگ قاسم دستخال در توضیح این خبر، بیان داشت: ۶ پرونده مشابه با موضوع کلاهبرداری از کلانتری ۱۶۴ قائم به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت برای شناسایی و دستگیری متهمان پرونده ارجاع شد.

وی عنوان کرد: شاکیان پرونده پس از مراجعه به پایگاه یکم پلیس آگاهی در اظهارات مشابهی، عنوان کردند: برای خرید و پیش فروش خودروهای داخلی و خارجی به دفتر فروش اتومبیل واقع در برزگراه ارتش که ۲ نفر در آن مشغول به کار بودند، مراجعه کرده ایم. تعدادی خودرو پیش فروش و مبالغ فراوانی را به متهمان پرداخت کرده ایم. ولی خودروها در موعد تعیین شده، تحویل نشد و اکنون متوجه شدیم که دفتر فروش بسته شده و کارمندان وی متواری شده اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد، اعضای دفتر پدر و پسر هستند و مدیریت دفتر بر عهده پسر خانواده بوده است، گفت: در تحقیقات پلیسی مخفیگاه پدر خانواده در حکیمیه تهرانپارس شناسایی، ولی هیچ ردپایی از مخفیگاه پسر خانواده به دست نیامد.

سرهنگ دست خال گفت: در نهایت با تلاش های شبانه روزی، کارآگاهان پایگاه یکم مخفیگاه پسر خانواده را در یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی اکیپی از کارآگاهان برای دستگیری وی به آن محل اعزام و موفق شدند، متهم را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی، افزود: با دستگیری متهم دوم پرونده پرده از حقیقت ماجرا برداشته شد و مشخص شد که متهمان با همکاری همدست خود که متهم اصلی پرونده است اقدام به کلاهبرداری تعداد زیادی از شهروندان کرده اند.

وی ابراز داشت: با دستگیری متهم اصلی پرونده، متهم در تحقیقات پلیسی به ۱۰۰ فقره کلاهبرداری به بهانه پیش فروش خودرو و دریافت مبلغ یکصد میلیارد ریال از مال باختگان اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با اعلام این خبر، بیان داشت: با اعتراف صریح متهمان به جرم ارتکابی، هر ۳ متهم روانه زندان شده اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر