کد خبر 364169

فرار نافرجام راننده "ساینا" از صحنه تصادف مرگبار

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری راننده‌ای خبر داد که پس از تصادف مرگبار از صحنه تصادف گریخته بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ساعت 21:00 بیست و دوم اردیبهشت 98 در تماس تلفنی با مرکز فوریتهای پلیسی تصادف منجر به مصدومیت پیرمردی در خیابان آزادگان به کلانتری 190 مجیدیه اعلام شد.

با اعلان خبر، تیمی از ماموران کلانتری  مجیدیه به نشانی اعلامی اعزام شده و مشخص شد که یک دستگاه خودروی سواری با پیرمردی تصادف کرده و از محل متواری شده است.

مصدوم بلافاصله به بیمارستان الغدیر منتقل شد اما به علت شدت صدمات وارده فوت کرد که  پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و برای  شناسایی راننده متواری به اداره دهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

با انجام تحقیقات میدانی و بازبینی فیلم چندین دوربین مداربسته محل وقوع تصادف مشخص شد که خودروی ضارب، ساینا سفید رنگ بوده اما به علت تاریکی هوا پلاک انتظامی آن معلوم نبود.

در ادامه تحقیقات، کاراگاهان موفق شدند در پایشهای اطلاعاتی پلاک انتظامی مالک خودروی ساینای سفیدرنگ که در همان محدوده سکونت داشت را شناسایی کنند.

نخستین متهم پرونده  که دختری جوان 33 ساله بود  برابر هماهنگی با مقام قضایی دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران منتقل شد که در تحقیقات کارآگاهان عنوان داشت خودرو در روز واقعه در اختیار وی نبوده و وی رانندگی نکرده و اکنون خودروی وی سالم و بدون آثار تصادف در پارکینگ ساختمانشان موجود است. 

با هماهنگی قضائی پدر و مادر این دختر نیز به پلیس آگاهی دعوت شده اما تحقیقات از  آنها نیز نتیجه‌ای نداشت  تا اینکه برادر مالک خودرو به پلیس آگاهی دعوت شد.

این متهم نیز در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با تصادف بود اما نهایتاً با انجام تحقیقات پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به رانندگی با خودرو ساینا سفید رنگ در زمان تصادف گفت: شب واقعه خودرو ساینای خواهرم را امانت گرفتم و از منزل بیرون رفتم، در نزدیکی محل سکونتم در خیابان اشرفی در حالی که سرعتم پایین بود با یک عابرپیاده (مرد ناشناس) برخورد کردم، بدون توقف به مسیر خود ادامه دادم و چون سرعتم پایین بود فکر نمی‌کردم که عابر حتی  مصدوم شده باشد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر، گفت : با اعتراف صریح متهم، وی برای سیر مراحل قانونی در اختیار  دادیار شعبه 14  دادسرای ناحیه چهار  تهران قرار گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر